Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 3 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Liga - Velitelství
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Protože si myslím, že za současného stavu to je otázka pro všechny momentálně aktivní kapitány ne jen pro "velení" dávám to sem. Je potřeba probrat co, jak a kam s ligou. Když nic jiné tak to chce minimálně úpravu pravidel protože 7. opakovaně nesplňuje počet aktivních kapitánů a 33. dlouhodobě.

Pouze nadhazuju. "Zrušení" systému flotil a hrát na dvě každý měsíc náhodně losované skupiny? Sloučení flotil? Zrušit turnaje a nechat ligu jako "volné" MP?

Chápu že to není příjemné téma, ale někdo to nadhodit a otevřít musel. Křičet o konci LDK nic neřeší ač to tak ve finále dopadnout může.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Ja osobne som za zachovanie systému flotil, aj keď nesplňujú pravidlo o počte aktívnych kapitánov.(myslím, že nie je problém toto upraviť)  Predsa len je to kus histórie ligy a nasadenia už nehrajúcich kapitánov. Potom si dosť dobre nedokážem predstaviť dve náhodne losované skupiny. Pri vylosovaní na začiatku mesiaca sa prihlásia záujemci a čo potom, keď sa niekdo prihlási počas rozohraného mesiaca ??? To si vyberie skupinu alebo sa zas prelosuje alebo volne zaradí do niektorej skupiny. Čo sa týka " volného" MP ten predsa môže fungovať po dohode hráčov kedy koľvek.
Záver: som za flotily, ale nebránim sa dohodnutým novinkám.


_________________
Hogen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Jsem za zachovani stavajicich flot.
Nedokazi si funkcne predstavit to nahodne losovani skupin.


_________________



http://www.sportovniautodoplnky.cz/?refId=1407
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
ja, stara konzerva, jsem pro ponechani stavajiciho stavu, jen s tim, ze by se od turnaje leden 2013 jiz nevyhlasovalo BU (i kdyz ve vysledkovem systemu bude zobrazen stav flotil).


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Je vidět, že ta stagnace a úpadek je všeobecně vidět. Já sám jsem chtěl už od listopadu ukončit aktivní kariéru, ale nakonec jsem se znovu do toho dal s tím, že mě to nakonec stejně přesvědčilo, že po odehrání prosincového turnaje věším aktivní službu na hřebík. Prostě to už nejsou ty ,,staré dobré časy,, spíš mě to připomíná divoký západ. No a s tím vlasně bych tady dal pár připomínek,: měnit teď už něco nemá smysl,protože BU už vlasně osobně ani nehodnotím a ani se s počtem zúčastněných kapitánů poslední rok hodnotit nedalo, když se každý podívá na počet zúčastněných kapitánů. Takže to vlasně je stejně jen bitva o BK. Ale tím vlastně jde opět zase o to, že samo bude nejlepší ten co má možnost pravidelně bojovat a odjet všechny plavby,, no a v podstatě ti co tak činí tak se dělí o BK ,,ti co nemají toliko času tak si stejně jen plují pro zábavu bez ambice na nějaké ocenění. Jen bych měl takovou technickou,: určitě co bych v této honbě za pokladem dal do pravidel, tak že kapitán co má nějaké KIA v měsíci, nemůže získat BK ikdyby měl nejvíce BRT,, prostě takový kapitán nemůže být nejlepší, když se nechá zabít. Ale to je jen  taková menší připomínka co mě napadla. No to je asi všechno,, myslím že už nic měnit s tímto počtem hráčů asi nemá smysl


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Hele ,
já myslel, že admirál chtěl vyvolat diskuzi o "konzervativním" systému a možné záchraně a ne vyvolat předčasné ukončení.

Sice nehraju ,ale svý si řeknu.

Příslušnost ve flotile bych nechal, jenšto pro většinu sou to srdcovky.
BU bych zrušil, jenšto to už delší dobu neplní to co dřív.
BK bych nechal, jen by to mělo být okořeněný o prvky vývoje. V dnešní době podle mne nestačí být zarytý hárdkoráč, protože jak vidno vymíraj.

Trochu nápadů k diskuzi (slovo diskuze je důležitý) :
Výběr ponorek (dle roku mapy a flotily) - Hans konečně kachny Smile
Úprava roku mapy a doplnění o typy U-bootů pro dané flotily, které jdou na dané mapě použít. (práci na tom by jsme si mohli rozdělit)
Když to bude to mapa ze začátku roku 41.(nebo konec 39) tak proč ne "kačenu", bude to mapa z roku 43. tak asi "kačena" nebude na výběr. Mapám by se prostě upravil rok a k rokům by se přidali patřičný typy ponorek.

Kanóny ( Smile ) - doba hraní omezena např. na 2,5h .
Proč? Protože stejně se najde někdo kdo z toho udělá střílečku a je mu jedno jestli má kanon nebo na plnej céres pálí téčka co mu posádka dobíjením dovolí. Úpravou pravidel jak vidno nic vyřešeno nebylo.
- povolení za určitejch podmínek, proč ne. Je jiná doba. Časový omezení je jen návrh, aby si "značkaři" nemysleli ,že na to maj celou noc.
Zařadit mapy z 45. roku a oživit jaký by to bylo s "jedenadvacítkama" (úvaha)
Toto je závislé na úpravě map a povolení změny U-bootů.
Systém povyšování (restart žebříčku, ne to je jen žert Smile)
co třeba udělat to ,aby se povyšovalo za patroly místo Elite, Veterán tak jako jsou hodnosti na foru ( http://silenthunter.cz/forum/ranks.php) prostě místo "elite" by vedle příslušnosti k flotě byla hodnost (např. za odehrané patroly,nebo dosaženého BRT . . . )
 Přestože restart byl jen návrh už začal děsit, tak prostě šlo by to třeba přepočítat ze stávající tabulky.


KIA - jo jak tady píše Švéd ,to bych určitě taky zhodnotil.
Já osobně bych byl pro paušální 10% penalizaci ze získaného BRT za měsíc a za každé KIA.

Salut Kapitáni
 long smoke

EDIT: doplňky (jo k těm mi donutil Marv, že prej už mi zase nikdo nerozumí Smile )

BTW chci upozornit ,že to co sem nahoře napsal je sbírka vašich nápadů ,plus trochu vlastní invence, ale jak už sem psal Marvovi, nápady i když jednou hozený pod stůl ,nemusí bejt v dnešní době neaktuální, ba přímo můžou bejt v dnešní době spásné. A jak připsal na Skypu Myšák, může jít i o blbý nápady. Smile



Naposledy upravil Thomsen dne 12. 12. 2012, 13:08, celkově upraveno 3 krát.

_________________

Kde je podpora "Haunebu" . . . Herr Kaleun asi tam,kde je podpora SH od UBI.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No, sice nepatřím mezi "otce zakladatele" ale dovolím si přispět rovněž a vezmu to, s dovolením, popořadě...

Zrušení flotil, losování skupin - Madonna Mia !!! Jen to ne !!! Pro gloria di Seconda flotta budeme jísti cibuli, živiti se cibulí, bojovati a umírati o samé cibuli, tenente !!!  Crying or Very sad
                                                       (nemluvě o tom, že si to losování taky nějak neumím představit - ostatně, jak to probíhalo dřív, když se jelo např. na dva servery?)

Postih za KIA - tak tady nevím nevím, co si myslet... Nápad dobrý, na druhou stranu postih už existuje, "zamordovaný" kapitán přichází o potopenou tonáž z bitvy, kde "zařval"...
                                Pokud by rozšířením postihu měla být i "nemožnost" získat BK, ztrácí se tím jaksi inspirace do dalších misí - přiznejme si na rovinu, že i když je ta brigadýrka jen
                                namalovaná na obrazovce, její obdržení zahřeje u srdíčka každého z kapitánů - od nejstarších vlků až po nováčka - a, sakra, mluvím z vlastní zkušenosti, já měl
                                z té svojí první radost obrovskou !!! Takže, pokud rozšířit "penalizaci", co třeba ke ztrátě potopených BRT za KIA misi přidat třeba mínus 5.000 BRT z mise další
                                jako jakési "výkupné" za život ???

Výběr ponorek dle roku, mapy a flotily - mňauu... no ono to de facto funguje, nicméně, bude-li někdo (Hansi, promiň) takový blázen, že bude chtít útočit s "kačenou", prosím, prosím,
                                                                    proti Gustovi žádnej diškutát... Spíš se přimlouvám u našich slavných a milovaných mapových tvůrců, jestli by neprošmejdili šuplíky a skříně
                                                                    a nenašli ve svých zásobách mapy ze "starých zlatých časů" - tedy z let 1939-1940, pak by bylo určitě zajímavé uspořádat "kachní útok" hromadně...

Kanóny - tak tady bych, mňááúúú, mohl začít řvát hurá... Ale nemůžu, ehm, nepřipomenout svůj vlastní návrh z poměrně nedávné doby a v něm navržená omezení - tedy palubní dělo ano,
                        ale jen v době, kdy jej měly jako součást vybavení i ponorky typu VII, dělo používat jen k dorážení torpédováním poškozených lodí případně k útoku nebo obraně vůči lodím doprovodu,
                        střelba na lodě cizího kapitána pouze v případě, že cizí kapitán je KIA nebo po domluvě s ním (dtto jako dorážka torpédy - dělení) a konečně (návrh) upravit počet a druh munice pro
                        palubní dělo - jelikož je 88ka méně účinná než 105ka, návrh je 300 ks granátů (HE) pro ponorky řady VII, 240 ks granátů (HE) pro ponorky řady IX - propočet snížení množství munice
                        o 20% u řady IX jsem konzultoval s "profíky" - dělostřelci a pyrotechnikem... Doba celkového omezení hry na 2,5 hodiny je dobrý nápad - aspoň nás to donutí rychleji zatočit s doprovodem.

Zařadit mapy z 45.roku, možnost typu XXI - no proč ne ?

Systém povyšování - mno, ehm, tak to je záležitost velících admirálů, do toho kecat nebudu (aneb mně se v Lorientu líbí, na východní frontu nechci... saint   )...

A teď mě třeba ukamenujte :-P


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
EDIT: double post, přepsáno výše.



Naposledy upravil Thomsen dne 12. 12. 2012, 16:40, celkově upraveno 1 krát.

_________________

Kde je podpora "Haunebu" . . . Herr Kaleun asi tam,kde je podpora SH od UBI.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Šmarjá přestaňte se držet těch flotil jak h*vno košile. Když opomenu to že mnou uvedené nadhození bylo vypocené za 0.01 sekundy a mělo jen evokovat kam debatu směřovat tak to bylo myšleno ne zrušit flotily jako takové, ale "souboj" flotil. Prostě každej by si jezdil za svou srdcovku, ale za jednu "firmu"(a bojovalo se třeba jen o BK). Šlo jen o to eliminovat nerovný počet kapitánů. Problém by byl samozřejmě nějaké následné rozlosování(pokud by se chtělo zachovat i BU(proto ty dvě skupiny)) aneb to by vyřešilo sloučení flotil(hold na úkor jedné). A má věta "Když nic jiné tak to chce minimálně úpravu pravidel protože 7. opakovaně nesplňuje počet aktivních kapitánů a 33. dlouhodobě." nebylo samozřejmě nic jiného než maskovaně řečeno to co někdo jiný řekl pár poustů následně naplno a to to že BU má dlouhodobě hodnotu nula...to že snížíme v pravidlech počet aktivních kapitánů opravdu problém není, ale vyřeší to prd.

Znovu opakuju já jakožto dlouhodobě aktivně nehrající, ale se vztahem k LDK nepřicházím s návrhama(to je na vás) jen otevírám debatu. Bud se něco vypotí a nebo ne. A pokud vám vyhovuje současný stav prosím.

Rozhodně si ale nemyslím, že by pomohlo nějaké složité předělání, změna LDK(alespoň ne v této situaci). Razantní(povolené děla, zrušení BU....) ano, ale ne složité(přepočítávání hodností, změna ponorek...).

Salut!
S.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Na hodnosti kašli a na BU už nikdo nehraje hodně dlouho, takže stejně každej hraje za sebe jako hraje doteď. Stats pro flotu bych zrušil, jen příslušnost k flotě v podpisu bych nechal. Ono starší toho na hraní moc nepotřebujou,jenže to mladší asi moc netáhne jak je vidno.
A k tomu ostatnímu asi takhle, pouze povolení kanonu mi do ligy nepřitáhne. Takže má někdo jinej další nápady?

BTW já sem se u toho nepotil, nějaký divný.


_________________

Kde je podpora "Haunebu" . . . Herr Kaleun asi tam,kde je podpora SH od UBI.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Neviem, či je vôbec vhodné, aby som sa zapojil do debaty o lige vzhľadom na moju dlhodobú neúčasť Embarassed (už sa to ale zlepšuje    Very Happy ), ale...

vo vzťahu k BU sa mi celkom pozdáva prípadné prevelenie (zlúčenie) dvoch slabších flotíl a vytvorenie dvoch "silných" skupín (flotíl), čo by mohlo prispieť k akej takej rivalite...

(za kacírske reči o mojej drahej flotile dostanem asi na rok rajóny)  Wink


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No já si myslím, že postih za KIA maximálně v těch procentech jak píše Thomsen. Pokud bude kapitán diskvalifikován za KIA ( možnost nezískat BK ), a na BU se nebude hrát, tak po KIA tam už kapitána daný měsíc nikdo neuvidí.  Smile .  A co se týká kanónů, já za ně nikdy nebyl. Omezení hry na 2,5 hod. nebo něco podobného vyřadí kapitána, který se dostane na začátku pod útok, přežije a po těch 2,5 hod. bude mít např. 5 T. Ale to je o doladění.
Pokud budou zrušeny flotily a vytvořeny např. dvě silné, za půl roku můžeme řešit stejný problém. Pokud budou kapitáni ubývat.



Naposledy upravil S.Standa.Hunter III dne 12. 12. 2012, 18:20, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Potápět a nebýt potopen!


Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
já bych počkal, co se vyloupne to toho SH online. Třeba by se pak liga dala přesunout tam


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Grime,, čekat na SHO jako na SH5 ??? vidno jak to dopadlo. Jen shrnutí k těm všem připomínkám,, kratoučké,,myslím, jak jsem už napsal, že floty bych jako hodnocení vynechal,, jen ponechal kam kdo chce,, jako mačaft ve fotbale. Ale v těch jednotlivcích bych to viděl tak, že by mělo jít o to, kdo je nejlepší ale né z pohledu  pouze co nejvíce potopených BRT,,prostě kapitán který se nechá zabít většinou riskoval více než je zdrávo, tudíž měl špatnou úvahu v taktice a nemůže být nej ikdyž bude mít nakonec nejvíc BRT.. Postavit hodnocení tak, aby to přežití mělo v celkovým hodnocení velkou váhu, kapitám, který v těžké mapě se dostane pod útok a dokáže se z toho vymanit, ale nic nepotopí si myslím, že je lepší než ten, který má lehkou úlohu a z této situace vytěží tím co nevíce potopené tonáže bez atakovaní eskorty. Prostě by to chtělo přehodnotit to vyhodnocování,,dříve stačilo jen spočítat BRT,,ale dnes to tak nevidím,,no a jestli by to někoho odradilo?? možná ano, ale pokud se budeme dívat aby to někoho neodradilo, tak budeme bez pravidel a padni jak padni.
  Na druhou stranu udělat něco aby to přilákalo nové lidi? Tak to netuším,, prostě ponorky jsou ponorky a když to nemá někdo jako srdíčko, tak z toho stejně vyběhne nebo se sem stejně nikdy nepodívá


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Švéde problém u toho co navrhuješ je minimálně ten, že(a mě samotnému se to stalo) vznikne X hádek a "zagorka" odchodů z důvodu zaviněného KIA jiným kapitánem(přetáhnutí eskorty). Nemluvě o pádu hry pod útokem(braném jako KIA). Jasně dá se na to říct padni komu padni, ale v neposlední řadě má jít taky o zábavu(a neznám nikoho...ani flegmatika pod dávkou koňskejch sedativ) kterého by to nenas......

ad SHO...no comment, bylo by to hezké, ale to je pohádka o Popelce taky.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 3 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.