Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 7
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Keby bola WW
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Keby bola WW 
ako som pisal uz aky je vas nazor , alebo co by ste boli keby ste zili v 2WW ci by ste boli kapitanom ponorky alebo ci by ste vobec chcelli byt nemci?

moj nazor je ten ze jednoznacne ano kapitan ponorky a ked to tak zoberiem tak je jedno aka by bola doba  Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Re: Keby bola WW 
Rado napsal:
ako som pisal uz aky je vas nazor , alebo co by ste boli keby ste zili v 2WW ci by ste boli kapitanom ponorky alebo ci by ste vobec chcelli byt nemci?

moj nazor je ten ze jednoznacne ano kapitan ponorky a ked to tak zoberiem tak je jedno aka by bola doba  Wink


No musím říct, že je to hodně komplikovaná záležitost. Z toho co jsem se dočetl a slyšel z vyprávění v samotném německu za WWII nebylo moc jednoduché žít. Takže já bych asi němec být nechtěl (mě úplně stačí ta spousta různorodých předků co mám) a co se týká velitele ponorky..co jsem slyšel , viděl a četl, tak bych chtěl Wink Ale když si představím hlubinné bombardování, všudypřítomnou plíseň v potravinách nedostatek vzduchu, věčné vlhko...no má to něco do sebe že.... Very Happy  Very Happy


_________________

Když vlk tak Grey Wolf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
To je opravdu otázka. Jde o to jeslti by válka dopadla jak dopadla nebo ne. Samozdřejmě ne každý němec byl stejný jako jiný němec, ale obávám se(i přes to že jsem 3/4 němec, světlovlasý, modrá v očích taky trochu je) že většina z nás by skončila někde u Baltu nebo ještě hůř, já (a mě podobní poloněmci) bych možná skončil někde na východní froňtě.
-jen poznámka pod textem...komické je že Hitlerův popis ideálního arijce sedí spíš na slovana jak poleno  Very Happy

Nicméně odpověď na první otázku:
Ne nechtěl.

Opověď na druhou otázku:
Pokud bych už byl němec, tak pravděpodobně buď ponorka nebo letectvo.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek ad němec ve ww2 
no jelikož se už vidím, jak s mou vejškou okolo 1.90m mám po jednom dnu na palubě ponorky otřískaný čelo do krve a jak všude musím chodit skrčenej, tak by to asi nebylo nic pro mě Smile
když už němec, tak v generálním štábu, válka na frontě je vždycky hnus, snad kromě letectva, tam je to trošku jiný...

jinak hůř než ponorky na tom byly na druhý straně posádky eskortních plavidel u třebas murmanských konvojů...
zima, mráz, vichřice, přitom nutnost neustálého stání na stráži v prostředí akrtického dne, kdy bylo ohrožení konvoje ze strany jak německých ponorek tak letectva takřka permanentní, to byla síla...

btw: a navíc se ještě pořád museli bát, jestli se náhodou někde od fjordů neobjeví Tirpitz...


_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Re: ad němec ve ww2 
Wara napsal:
no jelikož se už vidím, jak s mou vejškou okolo 1.90m mám po jednom dnu na palubě ponorky otřískaný čelo do krve a jak všude musím chodit skrčenej, tak by to asi nebylo nic pro mě Smile


HAHA tak jsem si to nějak představil...ale na druhou stranu by jsi jako kapitán nemusel ani lézt do věže  Laughing


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Zde bych taky nadnesl otázku zda by bylo lepší  být němcem nebo rusem.Zdá se mi že v tomto případe by bylo lepší být němcem než být rusem za Stalina.A co se týče volby zbraně tak ponorka na posledním místě,z ponorky nikam neutečete,nikam se neschováte a čučet na na ručičku hloubkoměru která se vytrvale otáčí do prava a nechce zastavit  Sad .To i ten nejposlednější pěšák má víc možností ku přežití než ponorkář.Čísla mluví za vše za 2SV padlo 33000 ponorkářů ze 40000.Do těch 7000 přeživších se počítají i různé admin. síly na štábech.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Tak do ponorky bych nešel ani za nic. Možná tak první rok války  Wink  Jinak bych šel na stíhače, protože se může spolehnout sám na sebe. V ponorce, nebo i v bombardéru už je to týmová spolupráce a je tam vyšší riziko selhání.  Crying or Very sad


_________________




INTEL Core i7-2600 BOX 3,3GHz/6M, MB AsRock Extreme 64, RAM KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 16GB, SLI 2x ASUS STRIX-GTX960-DC2-4GD5, SSHD 1TB+380GB+1TB ex
24" LED ASUS VE247H, WINDOWS 10 64bit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek Re: ad němec ve ww2 
Wara napsal:
no jelikož se už vidím, jak s mou vejškou okolo 1.90m mám po jednom dnu na palubě ponorky otřískaný čelo do krve a jak všude musím chodit skrčenej, tak by to asi nebylo nic pro mě Smile...


Neboj já mám 196 cm, chodili bychom otřískaný dva... Laughing  Laughing


_________________

Když vlk tak Grey Wolf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Musím s Ravelem souhlasit. Do ponorky NE a stíhačka by byla dobrá věc. Pokud člověk přežije první tři týdny, tak už má velkou šanci přežít válku. Ale nejlepší je hřát si zadek na vrchnim velení......

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Nikdy Exclamation  ...jen na PC..to bych byl čímkoli a v čemkoli... Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Když pominu lehkou pitomost téhle otázky ... vzpomínáte na titulní obrazovky v Das Boot ? Bylo tam něco jako:

" ... ze 40000 mužů sloužících na německých ponorkách az 2. svět. války se jich 30000 nevrátilo ... "

Tak a teď mě kapitáni (a jiní důstojníci) řekněte, kterej truhlík by chtěl sloužit na ponorce?
Zapomeňte na romantiku války a druhu zbraní. Vemte kudlu a řízněte se do prstu nebo rubněte holení o nohu stolu, abyste si uvědomili, že to bolí. Pěkné je to na obrazovce monitoru s kafíčkem na stole a vypínačem virtuální reality na dosah ruky.

Nic osobního Rado  Wink .

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Nemyslím že je to pitomá otázka.Ale s tou virtuální realitou máš recht.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
von CGY napsal:
Tak a teď mě kapitáni (a jiní důstojníci) řekněte, kterej truhlík by chtěl sloužit na ponorce?
Zapomeňte na romantiku války a druhu zbraní. Vemte kudlu a řízněte se do prstu nebo rubněte holení o nohu stolu, abyste si uvědomili, že to bolí. Pěkné je to na obrazovce monitoru s kafíčkem na stole a vypínačem virtuální reality na dosah ruky.


Je sice hezké říct, že z 40 000 se vrátilo 10 000(to je otázka posledních 2 let války), ale jinde to o moc slavnější nebylo a bolelo to tam víc. Rána o beton taky bolí a lidi skáčou z letadel a mostů. Mimochodem v ponorce to většinou moc nebolelo. Buď jsi se vynořil nebo ne. Napětí a adrenalin.  A to právě může někoho lákat jít do ponorky(ve spojení s otázkou téhle diskuse). Víc bych tady podotknul jako zápor styl "života" na ponorce... to byla síla ze které může někomu lupnout.

Víc než nějaká romantika láká lidi tak nějak mystičnost ponorek.

Jinak osobně jak jsem odpověděl...asi pokud bych neměl rodinu tak ponorka...jinak jednoznačně letectvo.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Re: Keby bola WW 
Když si odmyslím ty nacionalisticky sračky tak bych si svou bídnou existenci dokázal v ponorce představit.Ale váhal bych,TIGER nebo U-boat???

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
citace:
Tak a teď mě kapitáni (a jiní důstojníci) řekněte, kterej truhlík by chtěl sloužit na ponorce?
Zapomeňte na romantiku války a druhu zbraní. Vemte kudlu a řízněte se do prstu nebo rubněte holení o nohu stolu, abyste si uvědomili, že to bolí. Pěkné je to na obrazovce monitoru s kafíčkem na stole a vypínačem virtuální reality na dosah ruky.


v poho o nic nejde , ono dobre viem ze ponorka je pravdepodobne v tej dobe kovova truhla , ale ved o tom to je , ja to napisem teraz trocha inak jedno viem na sto percent ze ist na ponorku je sialenost , ale ked to zoberiem do detailov vatsia sialenost je keby som isiel na frontu , alebo do Tigra  alebo do lietadla , nadarmo sa tomu nehovori tichy lovec ( hm do urcitej doby ) ale aj tak  ako to je v tejto dobe ze lietadla su najbezpecnejsi dopravny prostriedok  tak 30000 typkov je prd co zarvali  na fronte , samo lietadla su nieco ine , ale ved o to ide  tu co som chcel vediet  kde by ste boli nie  statistiky  Exclamation  ,ked to zoberiem na seba,  bude vojna rychle si kopem ukryt a nech sa strielaju curaci, chapes  alebo chapete co tym myslim ....  snad to tu uz nepletiem    Laughing  pre mna je ponorka vyzva bral by som to, lebo ked som hral ako prvu Enigma ....tak som bol s toho v prdeli a od vtedy som vedel co bude na kompe moja hra Nr.1, na susi jedine sniper ,lietadla sa mi pacia , ale jedine v prvej svetovej dvojplosniky ...ok  Wink  Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 7
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.