Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 12
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
Co uděláte, když Vás spatří torpédoborec a řítí se na vás ??
Udělám ...

Pokusím se mu ujet po hladině. 0% 0% ( 0 )
Pokusím se mu ujet pod hladinou. 4% 4% ( 8 )
Zaútočím na něj na hladině. 1% 1% ( 3 )
Zaútočím na něj pod hladinou 18% 18% ( 32 )
Dám tichej chod a začnu se potápět co nejvíce to jde. 30% 30% ( 53 )
Nebudu dělat nic. 1% 1% ( 2 )
Nevím, záleží na situaci. (počasí, jeli noc nebo den,vzdálenost, poloha...) 42% 42% ( 73 )

Celkem hlasů : 171
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Co uděláte, když Vás spatří torpédoborec a řítí se na vás ?? 
Tak co tedy uděláte?



Naposledy upravil Sarroth dne 25. 10. 2007, 09:21, celkově upraveno 1 krát.

Citovat
Příspěvek
Zapnu tichej chod a pomalu vpřed, případně zastavit, držim si hloubku cca. 15m a vytipuju okamžik kdy dát pohotovostní chod vpřed.(Ideální je, když je dd kolmo)
Ještě když mě dd míjí motory vypnu a zpravidla počkám až opíše "kolečko" a vystřelim.

 Very Happy


_________________

Osobní složka | SH3- galerie | Xfire profil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Jde samozřejmě o situaci. Asi takto, normálně (RuB, tGW) bych pokud by byl hlášen na hladině(později) dal povel k potopení do cca 50m a  dle jeho pohybu přepl na tichej a stál, nebo se šinul prič. Pokud bych ho zaznamenal pod hladinou(dříve), prostě bych ho objel.
Pokud by mě už spatřil, tak ihned crash dive do alespoň 50m a prič.
Pokud by bylo mělko tak přerušený crash dive do periskopové hloubky a směr šikmo k DD. První dvě torpéda a potopení se do 25-30m či maximální tam možné. Pokud torpéda minou, "těsně" před ním než začne shazovat plný a ostře do kolmo k němu a poté co propluje do periskopové hloubky a na druhou stranu než se začne on otáčet. V momentu per. hloubky vyrovnat kormidla a poslat na něj v momentu otáčení zadní.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
já se okamžitě nořím do hlubin a točím se k němu přídí. Jedna tím zmenším na minimum riziko odhalení Asdicem a jednak mam (v případě VII) 4 pokusy ho potopit. Když je blízko pak jedině crash dive. Je li daleko, pak tichej chod a zádí k němu. Ještě jednu výhodu má manévr kdy se k němu otočím přídí - na případnou změnu mého kurzu může reagovat daleko později Smile


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Záleží také na typu lodi: pokud je to trawler/korveta na hladinu a plnej chod pryč. Když je to dd ponořit co to jde, tichej chod a 1 uzel. pokud je to Elco, rozstřílet dělem Exclamation


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Zalezi na okolnostiach Laughing  ale keby som utocil na konvoj a zistia moju polohu dam plny chod a budem klesat do 250 ked odhodia hlubine naloze vypnem motory a budem hrat mrtveho Very Happy  vzdy tó zatial zabralo


_________________
Nikdy neruš nepriatela ked robí chybu.
Napoleon Bonaparte
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Včera večer - nebo spíš dnes ráno - mi třikrát vyšlo: jet pomalu 2 uzly, v periskopové hloubce,  přímo proti němu, a ve vzdálenosti cca 450m vypustit úhoře a za 15 sekund bylo bum bác. Glogloglo   Very Happy

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
mysak_bob napsal:
Včera večer - nebo spíš dnes ráno - mi třikrát vyšlo: jet pomalu 2 uzly, v periskopové hloubce,  přímo proti němu, a ve vzdálenosti cca 450m vypustit úhoře a za 15 sekund bylo bum bác. Glogloglo   Very Happy


No lepší ovšem trochu riskantnější je naopak dělat ruch (viz. příspěvek nahoře) a pěkně ho nechat nasměrovat. Většinou se nechá strhnout a pere to přímo a nekličkuje.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Jak bylo napsáno záleží na situaci...občas opravdu pomůže udělat trochu randál, dát tichý chod a změnit kurs. Doprovod to někdy přinutí hledat v okolí místa kde vás slyšeli příp. tam házet nálože apod., zatímco vy mizíte pryč....pokud to ale nevýjde tak máte o to větší problém Wink


_________________


"Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu čas od času pod oknem zaparkují cizí tanky."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
hm, tady se opravdu neda nijak generalizovat...
zalezi na mnoha vecech-
1)v jaky situaci me chytne- tj. snazim se priblizit ke konvoji, utikam od konvoje, DD je na hlidkove plavbe nezavisle od konvoje, je to  eskorta od TF?
2)jak daleko je ode me? ve velky mlze uz muze byt pozde na to udelat cokoli, proste jenom emergency dive a modlit se...
3)v jaky fazi je valka- zacatek, prostredek, konecny peklo? Smile
4)co to presne je zac- trawler, flower, DD, DE?
5)jakou mam ponorku- II, VII, IX, nebo dokonce XXI? a v jakym je stavu- damage, posadka unava, stav paliva a streliva
6)kolik mam pod sebou mista ke dnu?
7)jaky je pocasi- rovna voda a jasno, nebo velky vlny a mlha?
8)jakou verzi SH3 mam a jak mam nastavenej realismus...
dalo by se pokracovat hodne do hloubky a pak by z toho mohla byt uz pomalu docela slusna knizka Smile



Naposledy upravil Wara dne 07. 02. 2007, 20:00, celkově upraveno 1 krát.

_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Nejčastěji se snažím potopit co nejhlouběji při zapnutém tichém chodu a snažím se manévrovat.Párkrát se mi ho podařilo poslat ke dnu,ale pokuď nemám e.torpédo,tak to neriskuju.Zkusil jsem to vzduchovým a bylo to o krk.V pohodě se mu vyhnul a jen jsem prozradil svou pozici a měl jsem co dělat abych zmizel s jakštakš zdravou kůží. Shocked

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
DasBoot napsal:
Nejčastěji se snažím potopit co nejhlouběji při zapnutém tichém chodu a snažím se manévrovat.Párkrát se mi ho podařilo poslat ke dnu,ale pokuď nemám e.torpédo,tak to neriskuju.Zkusil jsem to vzduchovým a bylo to o krk.V pohodě se mu vyhnul a jen jsem prozradil svou pozici a měl jsem co dělat abych zmizel s jakštakš zdravou kůží.

no zase ma to vyhodu, ze je o dost rychlejsi, takze se mu DD jenom tezce vyhne- pokud ho nastavis na fast, a odpalis tak ve vzdalenosti 500-600 m v dobe, kdy DD ma dobrou relativni pozici, je to skoro vzdycky zasah..


_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No hodně záleží na tom jak je daleko, jaké je moře atd. Ale pokud je už blízko tak se ponořím na periskopovou hloubku a snažím se ho nalákat za sebe, třeba vysunu periskop. A když je 300-400 m ode mne tak pouštím torpédo do přídě. Většinou se nestihne uhnout Very Happy  Very Happy


_________________

Když vlk tak Grey Wolf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek torpédoborec 
Nejlepší obrana je útok, moudrá věta  Smile


_________________

Osobní složka | SH3- galerie | Xfire profil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Ja používal oba typy torpéd, ale nejlepší je se ponořit cca do 180-ti metrů, silent running a vypnout motory. Pokud neni dostatečná hlouhka a DD nekličkuje, potopim ho Idea


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 12
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.