Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Kolik torpéd je potřeba k potopení lodě?
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Kolik torpéd je potřeba k potopení lodě? 
Téma založeno z důvodu toho, aby nezabíralo místo v topicu o GWX...
Kolik zásahů torpéd bylo za druhé světové války potřeba k potopení lodě?
A na kolik torpéd potápíte lodě vy?
-------------------------------------------------------------
Ani starému lišákovi, jakým je Prien, nepřiplouvají ty nejtučnější kousky přímo před hlavně.... Atlantik vypadá jako vymetený a U47 má už jen dvě torpéda...

1)Jak potopit lodě na jedno torpédo?
První z nich zasáhne 30.6. (rok 1940) jihozápadně od Irska řecký parník Georgis Kyriakides (5 000BRT).. Nic se nedá dělat, dochází nafta, ponorka musí domů. U47 se pohybuje velkým obloukem kolem Irska k severu. Možná, uvažuje Prien, narazíme před Severním průlivem na hodnotný cíl. Po hodiny trvající namáhavé práci hlásí torpédový mechanik Peter Thewes svému veliteli, že poslední úhoř je připravený. 2.července se také najde cíl. Těsně u Severního průlivu s k číhající ponorce v cikcak kurzu blíží velký osobní parník. Prien správně odhaduje jeho velikost na 15 000BRT a také vidí děla na přídi a zádi lodě.


Poslední torpédo U47 pluje jeden a půl minuty. Potom se u protivníka objeví na úrovni předního komínu sloup značící zásah. Velká loď se skloní jako zasažená pěstí a pomalu si lehne na bok. Mnohé z napůl spuštěných člunů se před potopením lodě už nedostanou na vodu.... Je to Andorra Star (15 501BRT), která ještě před třemi týden evakuovala z Norska spojenecké vojáky.

poznámka: ironií osudu je to, že na palubě téhle lodi byli internovaní němečtí a italští civilisté na cestě do Kanady, a Prien tak vlastně způsobil jejich smrt...

2)Jak potopit 50 000BRT (7 lodí) za 4 hodiny?
Největšího úspěchu u HX-72 dosáhne Kretschmerův kamarád ze stejné party Joachim Schepke s U100(VIIB). 21.9. se Schepkeho ponorka vynoří k hladinovému útoku a čtyři hodiny krouží uvnitř konvoje, aniž by jej vyplašené zajištění objevilo. To je, vedle taktiky vlčí smečky, druháý šachový tah, který Dönitz nacvičil se svými mužio už před válkou- v noci útočit na hladině! Úzká věž ponorky, která vyčnívá z vody je v noci špatně vidět. Protivník spoléhá na zaměřování ASDICem, ale to není na hladině k ničemu.
Schepke to dokáže! Zatímco doprovodná plavidla po něm bezcílně pátrají, torpéduje mezi nimi jednu velkou loď za druhou. Nakonec je jich sedm. Sedm lodí s více jak 50 000 BRT potopí jediná německá ponorka za čtyři noční hodiny!

poznámka: nenašel jsem sice, kolik torpéd při tomto útoku Schepke vystřílel, ale určitě jich nemohlo být mnoho, za 4 hodiny moc torpédometů znova nenabijete...
taky je zajímavé, že Schepke se s U-100 stal později první ponorkou (17.3.41), která byla potopena po tom, co byla v noci detekována pomocí radaru- tady už taktika ukrývání se před ASDICem holt nepomohla...

zdroj: Prokleté moře- C. Bekker



Naposledy upravil Wara dne 26. 01. 2007, 15:39, celkově upraveno 4 krát.

_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Wara napsal:
ještě k té účinnosti torpéd- tj. potápění lodí na 4-5 torpéd...


Smysl tohoto poustu v tomhle tématu nechápu. Nicméně potvrzuje jen můj názor. Loď jde dostat jak na jedno tak třeba na pět. Jde o to co je to za loď , kam se zasáhne a jak se zasáhne.
To co popisuješ jsou velice ojedinělé případy, mnohem častěji torpéda vůbec nezasáhla, či selhala nebo loď byla jen poškozena a bylo třeba pokud to šlo jí "dodělat" či se potápěla i několik hodin. Dostat několik lodí za sebou jedním torpédem byl, pokud byl,  tak velice vzácný jev.
A v GWX to opravdu není problém...za poslední 4 testovací patroly jsem dostal 85% lodí jedním torpédem(včetně DD) a většinou se "rozflákly " do vzduchu nebo hned ke dnu....jak by řekl psycholog Kaiser..."Udo,  tohle nejni nourmální"  Laughing


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Sarroth napsal:
...

připomínky ohledně nepříslušnosti k tématu beru, založil jsem nový topic...
to, že loď lze dostat na 1-5 torpéd je jistě pravda, ale podle mého se za války zásah lodě torpédem či dvěmi rovnal její zkáze...

za zásah beru prokázaný výbuch hlavice torpéda na (X pod) trupem lodě, jinou otázkou je to, že spousta německých torpéd prostě vybuchla dřív, podplula svůj cíl a nebo jim v rozhodujícím okamžiku selhala roznětka...

jinak v SH3 jsem snad všechny DD za celou dobu co to hraju dostal na 1 torpédo, ať už SH3 default, RuB, nebo teď GWX...

v GWX se mi lodě do vzduchu nerozflákavají, s výjimkou Pyro Amunition Ship, který standardně potápím jedním torpédem s nastavenou 3 metrovou hloubkou a nárazovou rozbuškou mířenou těsně před prostředek lodi...
na Large M a další větší lodě automaticky střílím torpéda dvě- jedno s magnetickou roznětkou těsně pod kýl a druhé mířím pod čáru ponoru s nárazovou roznětkou na příd lodě- většinou pak dochází k tomu, že loď nabírá do předku vodu a její vlastní šrouby ji pak v podstatě tlačí pod vodu...


_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
DD vždy na jedno,i na cca 2800 m
Toto jde většinou též na jedno,zásah musí být do přední části lodě


Tohle je už ale "horší",většinou na 3,posílám prvně salvu dvou,stejně tak na jakoukoliv větší lod



Na BB jsou 2 málo.Torpédo zon 200


_________________

Osobní složka |
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Aj ja torpédoborce potápam vždy na jedno torpédo a bolo to jedno či to bolo v základnom SH3,alebo v rub-e,či teraz v GWX..Tiež aj obchodné lode som dosť často potápal na jedno torpédo,okrem C2,tú len zriedka. V GWX C3 (tu má iný názov,ale vyzerá ako C3) Potopím len veľmi zriedka jedným torpédom,aj to musia byť veľké vlny. Na torpédoborce mierim pod predné veže a hĺbku mám nastavenú na 1m. Ľahké krížniky tak isto a tiež mi stačí jedno torpédo.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
koukam na 4. fotce od spodu je taky Victory cargo Very Happy Very Happy Very Happy


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
mne sa ešte nepošťastilo potopiť v§čšiu bojovú loď ako krížnik,inak mierim na predný muničák

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Co sa tyka bojovych lodi kriznikov a lietadloviek snazim sa trafit aspom 3 torpeda na jedno miesto...najlepsie pri kriznikoch a bojovych priblizne pod predne dela...zacne sa naklanat a ak mu nestaci dorazim ho este stvrtym uhorom Very Happy .....na lietadlovky si nejake zvlastne miesto nevyberam ale mozno najdem ich slabe miesta Very Happy


_________________
Nikdy neruš nepriatela ked robí chybu.
Napoleon Bonaparte
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Hraji GWX, ne sice dlouho, jsem začátečník, ale torpédoborce se mi zatím vždy podařilo potopit jediným torpédem a bylo celkem jedno na jakém místě jsem ho zasáhl. Co se týče ostatních plavidel, tak jedno torpédo mi většinou nestačí...nebo se zasažená loď potápí nekonečně dlouho.


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No tak DD potapím jedním torpédem obchodní lodě jak kdy, ale pokud narazím na větší válečnou  loď tak schéma je snažit se trefit jedno torpédo k motorům a znehybnit ji a druhé do zadní části, většinou jde loď ke dnu pokud ne tak ještě jedno torpédo do přídě poslední úlovek Ilustious 3 torpéda. A na Dido class a Southampton class stačí obvykle 1 torpédo do zádi kosek od lodních šrobů



Naposledy upravil rosta dne 13. 03. 2007, 14:40, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Uhni z cesty, jestli chceš zestárnout.
Pink Floyd
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
hraju GWX a krome DD a Pyro amunnition ship, mi takrka nic na jedno torpedo potopi nejde. Asi jednou mi pred nosem vybuchl i medium tanker, jinak asi potapim jen prazdne, ve kterych nema co vybuchovat:)No a asi su spatny strelec:) U DD mirim vetsinou na predek lodi a u Pyra doprostred. U vetsich lodi vetsinou jednou torpedo doprostred lodi nastavene na magnetickou roznetku na kyl, no a pak narazove dopredu, aby nabirala vodu asi dva metry pod caru ponoru. U krizniku se snazim mirit jednim pod predni delove veze na municak, pak prostredek no a jedno an dodelani podle situace, pak vetsinou jeste dlouho plavou, ale nakonec klesnou k hlubinam.

Jinak muj prozatimni rekord je pet torped na medium merchanta, asi jsem ho nejak spatne trefoval:)

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
DD na jedno, ostatní jak kdy, většinou dvě, ale i více není vyjímkou.
Mám ale jinej problém....objevil jsem konvoj jen slabě chráněný, šel jsem na periskopovou hloubku dostal se až do prostřed konvoje, ale ve chcíli kdy jsem chtěl zaměřit loď, tak to nešlo.( jsem začátečník a zaměření mám na automat) Vždycky se u ní objeví značka(ten barevnej trojúhelníček) a údaje o typu, rychlosti atd. a tady najednou nic. Počesí bylo fajn ani vlnka. Nevíte čím to je. Jedná se jen o zaměření periskopem......po vynoření na hladinu zaměření fungovalo.
Lodě nejsou slyšet ani sonarem, hydrofonem a to jsem přímo uprostřed konvoje.


Citovat
Příspěvek  
Ja sa tiez pochvalim, teda len skonstatujem ze na jedno torpedo ide ku dnu minimum. Je pravda ze sa mi podaril aj large aj medium tanker kazdy na jedno, pekne to buchlo a lod sla ku dnu. Ale napr. na Renowna som poslal 5 kuskov, na Ark Royal stacili 3 a isla dolu takmer okamzite.... Ale uz sa mistalo ze aj obycajny merchant som zasiahol a on si v pohode plaval prec... akoby sa nic nestalo. Stale sa mam vsak co ucit.... v zameriavani vacsinou pouzivam len rozne zmeny hlbok, a niekedy aj manualne nastavovanie..... Vacsinou to nechavam riesit zbran. dostojnikovi....
Pyro je kapitola sama o sebe, to ani neriesim..... ale mam problem trafit destroyera... ten mi skoro vzdy utecie... a potom mi da pocitit ze som ho chcel poslat ku dnu.... som rad ked mu zmiznem.....
C3 mam problem potopit aj s 2, vacsinou este musim poslat treti pozdrav....


Citovat
Příspěvek  
pepo007 napsal:
Ja sa tiez pochvalim, teda len skonstatujem ze na jedno torpedo ide ku dnu minimum. Je pravda ze sa mi podaril aj large aj medium tanker kazdy na jedno, pekne to buchlo a lod sla ku dnu. Ale napr. na Renowna som poslal 5 kuskov, na Ark Royal stacili 3 a isla dolu takmer okamzite.... Ale uz sa mistalo ze aj obycajny merchant som zasiahol a on si v pohode plaval prec... akoby sa nic nestalo. Stale sa mam vsak co ucit.... v zameriavani vacsinou pouzivam len rozne zmeny hlbok, a niekedy aj manualne nastavovanie..... Vacsinou to nechavam riesit zbran. dostojnikovi....
Pyro je kapitola sama o sebe, to ani neriesim..... ale mam problem trafit destroyera... ten mi skoro vzdy utecie... a potom mi da pocitit ze som ho chcel poslat ku dnu.... som rad ked mu zmiznem.....
C3 mam problem potopit aj s 2, vacsinou este musim poslat treti pozdrav....



Když chceš sundat torpedoborec, není ni c snažšího než ho nalákat na sebe. Ponořit se na periskop vpřed na 1/3 a pohodlně čekat až tě dožene. Pak mu pošleš jednoho úhoře z tak 450 až 500 metrů a je jasnej....už většinou nestačí uhnout, jen si dej pozor na nastavení hloubky torpeda.....dávám minimální hloubku. Pokud nezasáhneš, tak hned pohotovostně vpřed....ponořit hlouběji a ostře uhnout. Wink


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Vy se máte, já mam asi speciální smůlu na vadná torpéda - skoro každé třetí co vystřelím, tak bouchne předčasně  Evil or Very Mad  k velké radosti doprovodných DD, jenž mne pak mohou v klídku nahánět, zatímco kořist si odplouvá dál. Nechce se mě vypínat tu volbu v optionech - jsem zastáncem realističnosti, ale někdy to člověka trochu, trošičku, úplně malilikato NASE*E  Smile . Nutno ale podotknout, že když už se trefím, tak zase poměrně častou bouchnou nádrže => ohňostroj i v červenci Smile


_________________
Jeli naše vůle dostatečně silná, nic nemůže selhat !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.