Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 4 z 23
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Další
Filmy o ponorkách
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
SMER TOKYO


Americky film, ktery jsem kdysi davno(asi 10 let) videl na ct2 s titulkama.  O posadce americke ponorky, ktera ma tajny ukol doplout do Tokyjskeho pristavu. Prilis si to uz nepamatuju, ale torped a hlubinych min tam bylo vypusteno docela dost (v druhe pol. filmu). Mel jsem ho nahrany na VHS, ale ta kazeta je uz bohuzel davno v pytly

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
312_Cherry napsal:
po dlouhy dobe zase jeden peknej filmecek ze SH III .....  Wink

http://www.youtube.com/watch?v=8FV7iGc6Rjk&mode=related&search=

Souhlsím a ta hudba nemá chybu ta tam sedí  Exclamation  Exclamation  Exclamation  Exclamation  Very Happy

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
zbysek napsal:
SMER TOKYO
Americky film, ktery jsem kdysi davno(asi 10 let) videl na ct2 s titulkama.  O posadce americke ponorky, ktera ma tajny ukol doplout do Tokyjskeho pristavu. Prilis si to uz nepamatuju, ale torped a hlubinych min tam bylo vypusteno docela dost (v druhe pol. filmu). Mel jsem ho nahrany na VHS, ale ta kazeta je uz bohuzel davno v pytly

to je ono: (???)
http://www.csfd.cz/film/24366-smer-tokio-destination-tokyo/
http://www.imdb.com/title/tt0035799/

zřejmě tak trochu propaganda, je to z roku 1943 Smile



Naposledy upravil Wara dne 25. 05. 2007, 17:50, celkově upraveno 2 krát.

_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
jo, jo, ja sem tusil, ze tam hrala hvezda americkeho filmu te doby- Cary Grant (kapitan). Musim rict, ze bych se na nej znovu rad podival. Kdyz jsem ten film videl poprve (bylo mi asi 9 let), tak v nasledujicich asi dvou letech jsem si ho snad jeste trikrat pustil(no proste od mladi magor do ponorek z 1 ci 2 sv. valky). Vybavuju si urcite pasaze- napr. Kdyz pluli k tokyu tak se po ceste stretli s dalsi americkou ponorkou a pravdepodobne se k nim nekdo nalodil. V te chvili vsak na ne zautocily dve japonska letadla. Sejmuli je, ale jedno to letadlo na ponorku schodilo bombu, ktera vsak nevybuchla. Pak ju po nejakejch serepetiich odstranili......Chteli zachranit pilota, ale ten nozikem zabil jednoho namornika, takze ho hned rozstrileli..........Zaliv k Tokyu byl chranen siti, takze museli cekat nez se bude vracet nejaka lod zpet........V zalivu cekali na noc, a pak se vynorili, aby vysadili dva nebo tri cleny posadky, aby tam nekde v ukrytu snad posilali nejaky depese....Japani je vsak detekovali a poslali na ne nekolik aut. Oni vsak uprchli do lodi a pluli k ponorce, protoze se snad tou dobou mela znovu vynorit(to byla asi nasledujici noc). A nasledujici den zaclo v zalivu hotove peklo (torpedovani, uhybani hlubinnym minam)  a tak dale .........


VIDEL TEN FILM JESTE NEKDO(SMER TOKYO) nebo sem snad jediny? Very Happy

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
PLUJ TISE, PLUJ HLUBOKO              (1958)  čb.

-americky, jeden z nejlepsich z padesatych let

Ponorková válka, která zuřila mezi nacisty a spojenci v Atlantickém oceáně, se brzy přenesla i do oceánu Tichého. V něm o nadvládu nad podmořským prostorem urputně soutěžili Američané s Japonci. Hrdinský patos těchto soubojů dozníval ještě dlouho po válce. Tento film spojuje epickou válečnou epizodu z ponorkové války s psychologickým dramatem. Konflikt dvou důstojníků se stal příležitostí k setkání dvou vynikajících hvězd - Clarka Gablea a Burta Lancestera.


_________________
ponorkova konzole- notebook amilo pi 1556; 2*1,83; 1,5 GB ram, nvidia ge force 7600 go
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ahoj, tak jsem prave dokoukal PLUJ TISE, PLUJ HLUBOKO a jsem plny dojmu. Moc, moc doporucuju. Je zde skvele patrny jakoby odkaz na Silent hunter 4. Zacinate taky na Pearl Harbor, interier ponorky vam bude povedomi(nevim presne, co to bylo za typ, ale uz to byla lepsi ponorka- vice torped...), zamerovaci system TDC . Videl jsem snad vsechny filmy, v tomto foru uvedene a musim konstatovat, ze tento film se docela odlisuje od vsech ostatnich. Zde nadhodim hlavni prvky- utoky z hladiny, rivalita kapitana s jeho prvnim podrizenym, utok ponorky na ponorku(nevim, ale asi sem to v zadnem jinem filmu nevidel), no proste mene caste utocne postupy ponorek za druhe sv. valky.

edit: po prohlidce muzea SH4 bych rek, ze se jedna o ponorku tridy baloe



Naposledy upravil zbysek dne 02. 06. 2007, 13:26, celkově upraveno 2 krát.

_________________
ponorkova konzole- notebook amilo pi 1556; 2*1,83; 1,5 GB ram, nvidia ge force 7600 go
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
jo jinak ten film KONVOY PQ 17 je plocha historka okresniho formatu-podle meho nazoru traparna ze snad horsi valecnej film neexistuje

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Podle me je obtizne hodnotit tento valecny serial-KONVOY PQ 17 (ja nevim, ale vsude ctu, ze se jedna o film, ale ja jsem videl 8 epizod po 50 minutach, ktere byly oddeleny znelkou, jako v serialu.) V prve rade, je patrne, ze se jedna o vytvor z ruske "skoly". Je jasne patrne, ze je natocen s povestnou ruskou nadsazkou, ale troufam si tvrdit, ze tato nadsazka je v touto serialu v takove mire, ze neprekracuje koukatelnou hranici vkusu. (Videl jsem KAPITAN STASTNE STIKY a tam si myslim, ze tato hranice byla prekrocena o nemaly dil). Musime si take uvedomit, ze se jedna v podstate o naprosto unikatni projekt, ktery jenom stezi nachazi srovnani. Tento serial vlastne vypravi pribehy ruznych lidi z obou stran barikad, napr. mlady rusky par (muz na ponorce, divka jako zdravotnice na lodi konvoje),
o posadce jedne nemecke ponorky, jejichz kapitan me fakt dostal hned z pocatku, kdy potopil obchodni lod neutralu a pak konstatoval, ze si kvuli slunku spletl vlajku te lodi Smile, o jednom ruskem sirotkovi, ktery touzi po sluzbe na lodi...., o dvou americkych kamaradech, kteri take byly na palube lodi konvoje,  a take zabery s Hitlerem, churchillem, Donitz..... Technicke zpracovani je pomerne dobre (samozrejme je patrna 3d modelace torped, nemeckych letounu atd. ) Kazdy dil take zacinal autentickymi vojenskymi zabery, ktere si myslim, ze prispivaji k dobre atmosfere. Pokud tedy vemu plusy a minusy, tak z toho podle me vychazi dobry serial, ktery doporucuji vsem, ktere alespon trochu zajima valka.

to ludass: Videl jsi to fakt kompletni, protoze pokud jo, tak to prece nemohlo byt tak strasne? Smile (nejakych 7 hodin dívání)



Naposledy upravil zbysek dne 10. 06. 2007, 13:34, celkově upraveno 1 krát.

_________________
ponorkova konzole- notebook amilo pi 1556; 2*1,83; 1,5 GB ram, nvidia ge force 7600 go
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
no ja jsem cetl knihu podle ktere mel byt film natocen  a na to presne plati-kniha o koze a film o voze-kniha proste super a je hlavne o plavbe a jeji hruze a prisernosti a statecnosti kapitanu a obetavosti doprovodneho plavidla diky kteremu doplulo alespon par lodi. ps.cetl jste nekdo knihu zraloci a male ryby o nemecke ponorce?-dost slusna-no a kniha o konvoji pq 17 podle me o mnoho lepsi.proto se mi po shlednuti tohoto serialu zvedl zaludek nad jeho ubohosti.o udalostech ohledne konvoje tam nebylo vlastne skoro nic-jak rikam-nuda a plocha historka okresniho formato.cedecka mam doma a jsem si jist ze se na to uz nikdy nepodivam,a to je nove natoceno.zlatej vojin rayen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
ludass napsal:
no ja jsem cetl knihu podle ktere mel byt film natocen  a na to presne plati-kniha o koze a film o voze-kniha proste super a je hlavne o plavbe a jeji hruze a prisernosti a statecnosti kapitanu a obetavosti doprovodneho plavidla diky kteremu doplulo alespon par lodi. ps.cetl jste nekdo knihu zraloci a male ryby o nemecke ponorce?-dost slusna-no a kniha o konvoji pq 17 podle me o mnoho lepsi.proto se mi po shlednuti tohoto serialu zvedl zaludek nad jeho ubohosti.o udalostech ohledne konvoje tam nebylo vlastne skoro nic-jak rikam-nuda a plocha historka okresniho formato.cedecka mam doma a jsem si jist ze se na to uz nikdy nepodivam,a to je nove natoceno.zlatej vojin rayen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ˇ
Ahoj.
Žraloky jsem četl. je to nářez. A Ryan je klasika. P.S. Nevíte jestli existuje DVD s českým zvukem?


_________________




INTEL Core i7-2600 BOX 3,3GHz/6M, MB AsRock Extreme 64, RAM KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 16GB, SLI 2x ASUS STRIX-GTX960-DC2-4GD5, SSHD 1TB+380GB+1TB ex
24" LED ASUS VE247H, WINDOWS 10 64bit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Morgenrot 1933 Nemecko.
rok 1915 , kapt. Lier a jeho posádky idú do boja.
Ked si odmyslíte tej trochu lásky, trochu prehnaného vlastenectva a dalšej omáčky v danej dobe 1.pol 20 storočia (žiadna  nacistická propaganda, podotýkam), tak je to , hlavne pre ponorkárov, skvelý film. Hlavne ked sa uváži doba a filmové možnosti v období ked sa natáčal.

ukážka
http://depositfiles.com/en/files/1363748



Naposledy upravil Tajpan dne 31. 07. 2007, 10:21, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
vrele doporucuju nafstivit trafiku a za 76 Kc koupit  FILMAG SPECIAL

http://www.filmag.cz/magazine.php?id=28

S!


_________________

7. flotila | Gladiatus
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
312_Cherry napsal:
vrele doporucuju nafstivit trafiku a za 76 Kc koupit  FILMAG SPECIAL

http://www.filmag.cz/magazine.php?id=28

S!


Tak jsem to koupil, castecne precet booklet - a nedocet. Denik clena U-666 me znechutil. Zejmena pasaz o masakru trosecniku obchodni lodi ( U-666 potopila pouze jednu valecnou lod 1370 BRT a jednu poskodila). Prislo mi to docela ucelove a nepodlozene - U-666 se na podobnou pohadkovou story se svym dabelskym cislem hodila  .... nikde jsem nenasel zminku ze by posadka
U- 666 spachala podobny cin.
 
Film jako takovy jsem rovnez nedokoukal - vypnul jsem to skoro hned na zacatku - ledovy klid a pohodicka sovetske posadky kdyz kolem nich bouchaji hlubinne naloze + jako bonus scena gratulace k narozeninam clenovi posadky behem tohoto utoku ....
Dokoukam to jindy, vcera jsem nejak nemel silu se nad tohleto povznest  Wink
Holt film sovetske provenience z roku 1972 ......



Naposledy upravil Hans Eckelhaft dne 18. 09. 2007, 12:03, celkově upraveno 1 krát.

_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
ja jsem zovnez zakoupil Filmag cetl a cetl
U-666 je vylozene pohadka - jednak nepodlozene zvasty (v tom pruibehu) a jednal U-666 nepotopila Athenii
nic mene jsem to docet Smile docela usmevne


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Sad



Naposledy upravil Petr_C dne 23. 09. 2007, 14:08, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 4 z 23
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.