Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Jak na torpédo G7a a ostatní...
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Jak na torpédo G7a a ostatní... 
Prosím o radu.Jsem někde kolem roku 1941 a dostal jsem možnost nové ponorky,kterou jsem hned využil,už mám teda typ IX,myslím si,že je to o pořádný kus lepší ponorka než VII B,C aspoň teda podle mého názoru,už jen proto,že se do ní vejde víc torpéd,ale k věci ohledně toho torpéda je to torpédo,který se navadí pomocí vzorce pro křížování nebo tak něco a já vůbec nemám potuchy,jak to funguje a už vůbec ne jak ho mám používat,aby se mi odměnilo spoustou potopené tonáže,Prosím vysvětle te mi to,jak pro ůplného amatéra.Jinak hraju to každý den a zatim mám přez 600 000 BRT,takže potápim o sto šest...dík moc....



Naposledy upravil Sarroth dne 28. 02. 2007, 13:42, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Re G7a 
Chlape,torpédo G7a je základní parní torpédo,bez jakéhokoliv vzorce pro navádění!!!Nemyslíš náhodou G7e?Na torpéda FaT a LuT nemáš ještě nárok,já jsem ted v půlce 42 roku a nabídli mě teprve T III,takže musíme počkat Cool TI G7a ,TII G7e ,TIII G7e s větším dostřelem atd.Projdi si sekci "Lode a ponorky.

Ted si představ tu obrázkovou sekci když vylepšuješ ponorku,v pravo dole je otazník,tuším že ve čtverci,Na to klikni a zjeví se ti v celé kráse co v jakém konkrétním časovém období máš k dispozici.Někde mám screen ale ted nemužu najít.

Honíš tonáž a nemáš to všechno prozkoumany Very Happy  Very Happy  Very Happy



Naposledy upravil Herr Flick dne 19. 10. 2006, 23:53, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
no G7a je podle mě klasický torpédo, ne? prostě ho vypálíš a ono tím jedním směrem pluje dokud mu nedojde palivo, nebo dokud netrefí cíl Smile

ty asi myslíš křižující torpédo FAT, ty se ale objevily až o dost později, rozhodně ne v roce 1941...
ty fungují tak, že určitou část cesty úlují rovně a pak se pomocí daných údajů otáčí proti směru své dosavadní plavby a mají tak mnohem větší šanci zasáhnout třebas i jinou než zacílenou loď- samozřejmě pokud mluvímeo konvoji...

edit: koukám, že jsem až druhej, odpověď naskočila rychle Smile
ještě k těm FAT torpédům- pokud chcete zjistit jejich předpokládanou dráhu, není nic snažšího než si před jejich odpálením všechno prohlídnout a případně přenastavit v sekci nastavování torpéd- F6
když zacílíte nějakou loď a přepnete se u daného torpéda do FAT záložky (těsně nad ním, pokud je připraveno k výstřelu v rouře), tak na mapě krásně vidíte, jakým kursem bude plout, kde bude zatáčet apod, a případně si tam vše nastavíte dle svého...



Naposledy upravil Wara dne 19. 10. 2006, 23:16, celkově upraveno 1 krát.

_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
ale to křižování nastavit nejde Sad to je daný a celym tim "hadem" nejde otočit - teda alespoň jem na to nepřišel


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Ano křižování je daný, lze nastavit od jaké vzdálenosti začne křižovat. Trochu se s tím dá pohrát při nastavení na velmi malou vzdálenost a s nastavením velkého úhlu od osy ponorky. Pak se mění směr křižování. Je to vhodné při úniku před útočícím torpédoborcem. Lze takhle nastavit oblast do které (a hluboko) se právě ponořuji. Už jsem takhle dostal 3 DD.


_________________

Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Malé doplnění: lze plynule nastavit vzdálenost od které bude FaT torpédo křižovat, vedle (2and uhel) jestli vpravo nebo vlevo, a pod vzdáleností další dvě možnosti: šířka pásma křižování. Musí se klikat poměrně přesně na funkční místa "budíku".


_________________

Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Já jen doplním, že se vždy vyplatí nastavit FAT ručně a to alespoň dobu kdy má začít "křižovat", protože defaultně začne většinou křižovat mnohem dříve než před základním bodem protnutí/střetu primárního cíle. Sytém FAT je vlastně hlavně jen pojistka pokud právě primární bod střetu selže/mine.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Mě jednou tahle mrška ošklivě zazlobila. střílel jsem na pomalu plující T3 v ,,poněkud chaoticky rozmístěném Wink " konvoji. T3 ale zpomalila, a torpédo neplulo na střed, ale na příď. Ale jak tanker manévroval, vzdálenost se zvětšila natolik, že FaTka začala křižovat. Změnila směr a proplula mu před přídí Evil or Very Mad  Rolling Eyes  Exclamation .Cíl poté nenašla Sad .

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek FAT 
no já většinou volím takovou vzdálenost začátku křižování, která co nejvíce protíná řadu lodí, plující v další řadě ode mě počítáno od primárního cíle....
tj. primárním cílem je loď v druhé řadě, křižování cílím tak, aby co nejvíce protínala cestu řady třetí...


_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek jak na fat? 
učim se střelbu s faty na velkou vzdálenost-chtěl bych cíle zasahovat z 8-10km.jenže to z pravidla lod netrefim-pomohlo by tedy křižování jenže pro to abych zadal vzdálenost kdy má lut zažít křižovat zas neznám přesnou vzdálenost cíle a tak lut začne křižovat úplně mimo Sad
otázka tedy zní odkud vyčtu vzdálenost lodě,která je vzdálená více jak 5000m?dík

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Re: jak na fat? 
saldy napsal:
učim se střelbu s faty na velkou vzdálenost-chtěl bych cíle zasahovat z 8-10km...


To je hodně smělý plán trefovat loděn na 8 km Smile v reálu byl téměř zázrak když loď trefili ze vzdálenosti větší než 3-3,5 km. Jinak na pokud pluješ na hladině, tak tvůj strážní důstojník (Wachoffizier, Watch officer) ti udá přesnou vzdálenost k nejbližšímu cíli.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek Jak na Lut 
Cíle je možné zasahovat i z velkých dálek-nejlepší jsou na to T I LuT I(s červenym proužkem kolem hlavice)
Útok na letadlovku s eskortou 4 DD sem provedl z 7000m(květen 44)ale mám úspěšnost i z větších dálek



toto je 2x zoom,kořist je sakra daleko

Je potřeba zamknout cíl,nastavit délku pro křižování a úhel pod kterým bude torpedo křižovat,jedno jde na příď a druhý na záď


Krasavice už manévruje ale přesto dostává zásah do pravoboku,druhý úhoř mine před přídí












po cca 400m se otáčí vpravo, vrací se zpět a zasahuje do levoboku


a je vymalováno Laughing




Naposledy upravil saldy dne 04. 08. 2008, 00:57, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
deď me napadlo, nešlo by směr křižování nastavit pomocí AOB? Pokud tuším správně, tak směr křižování je kolmý k AOB - je to jen taková úvaha, na druhou stranu asi těžko zasáhnu loď se špatně nastaveným AOB


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Tak já si raději na tohle zapínám důstojníka, tak dobrej nejsem Smile ten mi vzdálenost a předstih zhruba odhadne ale i tak je v útocích z velké dálky obtížné přiblížit se pod správným úhlem a vystihnout ten nejlepší okamžik pro palbu, navíc torpéda nastavuji na nejmenší rychlost a musím odhadovat úhel počátku křižování (ty červené luty jde nastavit libovolně v 360) Chce to trochu cviku , odpaluji celou salvu i zadní ve vějíři tak aby se pokryla větší plocha uvnitř konvoje, při magnetické roznětce je účinek ničivější ale nesmí být větší vlny...
Já už se po roce 43 ke konvoji víc jak 7km nepřiblížím jinak to je ruská ruleta.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.