Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
|Problém| Eskorta mě pokaždé dostane
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek |Problém| Eskorta mě pokaždé dostane 
Vždy keď je nadomnou konvoj a som ponorený začnú dovody hádzať výbušniny. Potopím sa na 165stop ale aj tak ma to poškodí -zasiahne.Vypúšťam návnady,každých 15 sekúnd-(vterin) zabáčam vlavo,vpravo,....ale aj tak ma poškodia.Prosím nevedeli bi ste mi poradiť? Dakujem



Naposledy upravil Sarroth dne 15. 02. 2008, 19:59, celkově upraveno 1 krát.

Citovat
Příspěvek  
Tady je každá rada drahá. Musíš se snažit tvářit, že tam vůbec nejsi (tichý chod, rychlost max. 2 uz.) a být jinde než lodě eskorty, což se líp napíše než udělá. Pročti si podobné dotazy např. http://silenthunter.czweb.org/forum/viewtopic.php?t=322


_________________

Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek Re: |Problém| Eskorta mě pokaždé dostane 
007dominik napsal:
Vždy keď je nadomnou konvoj a som ponorený začnú dovody hádzať výbušniny. Potopím sa na 165stop ale aj tak ma to poškodí -zasiahne.Vypúšťam návnady,každých 15 sekúnd-(vterin) zabáčam vlavo,vpravo,....ale aj tak ma poškodia.Prosím nevedeli bi ste mi poradiť? Dakujem


A nezabudaj, ze 165 stop je len nieco okolo 15 metrov. Ked sa ponoris do hlbky 80-90 metrov, tak aj pri plnom vykone ta maju problem poskodit. Samozrejme ze je vhodne dat Tichy chod a spomalit rychlost.


Citovat
Příspěvek to Anry: 
v prvni rade si procti pravidla, bod pouzivani Quote
a v druhe, stopa je 30,5 cm, takze orientacne jsou 3 do metru
tzn. ze 165 stop je cca 55m



Naposledy upravil mysak_bob dne 09. 01. 2009, 13:22, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
no jestli vypouštíš návnady každejch 15 sekund (čti : značkuješ jim cestu drobkama z chleba ) , tak bych se vůbec nedivil že tě pořád mají v kleštích  Laughing  ...

návnady já osobně nepoužívám ( maximálně v krajním případě pustím jednu a pryč )  Wink


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Když je návnada správně použita, je velmi efektivní Smile Ale za US ponorku jsem neměl potřebu jí nikdy použít, při útocích v SH3 v roce 44 na konvoje často  Laughing  Laughing  Laughing


_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
No je to sice ,,mrtvý" téma, ale menší shrnutí pro nováčka neuškodí...

1) v případě že torpédoborec zničeho nic rozsvítí světla ( kromě výbuchu torpéda ), je třeba si dávat pozor. Pravděpodobně jste moc vysunuli periskop nebo byla vidět velitelská věž.
2) Podobnou loď, a stejně tak i všechny válečné lodě, sledujte kamerou nebo případně hydrofonem. Kontrolujte také vnitřní stanoviště, kde uslyšíte případně zvuk sonaru. Když ho budete zřetelně slyšet a loď popluje směrem k vám, je nejlepší vykašlat se na plížení a na plný výkon sestoupit až k maximální hloubce - 10 metrů pro jistotu. Během toho si připravte opravárenskou četu a povolejte všechny na stanoviště.
3) Zde je menší rozpor...
   A) Buď se budete torpédoborci snažit nastavit malý cíl pro sonar - příď nebo záď. Máte větší šanc na únik, ale v případě že vás neztratí a zaútočí, má mnohem větší šance vás potopit - v malé hloubce nebudete mít prakticky žádnou šanci...
   B) Nebo se budete snažit stavět bokem. DD nebude mít větší problémy s vaší lokalizací, ale vy budete mít prostor na manévrování a únik ( pokud DD popluje ,,souběžně" s vámi a takto na vás zaútočí - těžko stihete provést obrat a vyhnout se). Po nějaké době ale vyčerpá buď zásobu hlubinných min, nebo vás ztratí. V tom případě se opět natočte zádí a potichu odplujte...
4) Tichý chod je samozřejmostí, ale když se DD přibližuje, v určitou chvíli zrychlí na plný výkon. Nyní vás přes hluk sama sebe těžko lokalizuje a stejně už prakticky nebude moci upravit zaměření. Proto ve stejnou chvíli jako on zrychlete na plný výkon a podle potřeby upravte kurz, případně vypusťte klamný cíl, ale musíte se od něj dostat trochu dál a za tiché plavby nevypouštět další...



Naposledy upravil Günther Königg dne 09. 01. 2009, 18:18, celkově upraveno 1 krát.

_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Já ještě doplním k těm klamným cílům, pokud tě torpédoborce zachytí a už se rozjíždějí tak dej plný výkon a ponoření tak do sta metrů samozřejmě že tě jasně zachytí a půjdou po tobě a ted přichází ten problémoví okamžik musíš odhadnout tu správnou chvíli vypustit návnadu dát tichý chod plnej do strany ( lev opravo záleží na situaci ) a jít s hloubkou tak o dalších padesát metrů . Já to používám již dlouho a dost mě to vychází většinou se na to místo sjedou všechny DD z konvoje a ty máš čas se pomalinku vrátit bud k potápění nebo zmizet .


_________________
(03°35'S,052°49'E) Ztraceni jsou jen ti, kteří se odevzdali osudu. Hans-Ulrich Rudel
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Re: to Anry: 
Sad  chybicka v prepoctoch.
Ved sa jedna o US marinu, a US space sa pomylili pri prepoctoch stopy metre a zncili sondu na mars.  Rolling Eyes


Citovat
Příspěvek  
chci se zeptat, ja jsem si rozehral karieru a hraju ji dost dlouho bez nejakeho neuspchu ale dnes na mne torpedoborec shodil 3 miny ktere mi urazili kormidlo. uz jsem pod vodou 2H. a torpedoborec zmizel ale muj kurs smeruje k Japonsku.da se nejak lod otocit i bez kormidla? nerad bzch mel neuspech mise


Citovat
Příspěvek  
No dobrá otázka mě se to jednou stalo a nepřišel jsem na to jak ji otočit , počkej na to jestli s tím nemá někdo nějakou jinou zkušenost ale asi si tu misi budeš muset dát znovu.


_________________
(03°35'S,052°49'E) Ztraceni jsou jen ti, kteří se odevzdali osudu. Hans-Ulrich Rudel
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Tak tam dej zpětný chod a popluješ k americe Very Happy


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Laughing  Laughing No tak to nám moc nepomůže  super


_________________
(03°35'S,052°49'E) Ztraceni jsou jen ti, kteří se odevzdali osudu. Hans-Ulrich Rudel
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
S uraženým kormidlem,které již nejde opravit,tak s tím nic neudelas a budes muset dat reset mise Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
No třeba je tam nějaká možnost opravy na kterou tu ještě nikdo nepřišel  Laughing  Laughing  Laughing


_________________
(03°35'S,052°49'E) Ztraceni jsou jen ti, kteří se odevzdali osudu. Hans-Ulrich Rudel
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.