Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 3 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Kuriózní, komická či jinak zajímavá K.I.A
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Tak to je pekelna smula. :-) Skoda, ze ty borazky nejdou zvetsit.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Pro ty co ve čtvrtek hráli na jiným serveru a neviděli.  Wink

Číháme na konvoj, vedle mne na levoboku už nevim kdo. Najednou mu do zad vpadl DD.
Ptám se: Koukáš taky za sebe? A prej že ne. Tak jsem vypálil AKU, to se vydalo na DD, jenže ten zmetek změnil směr (asi zachytil můj periskop) a hrne si to rovnou na mně. AKU ho minulo o pár metrů, protože se akorát začal točit. Takže já jedu a zleva ne mne útočí DD stíhaný AKU.
Říkám si, že to dostane než ke mně přijede. Ale najednou zrychlil či co a AKU nestíhalo.
Takže když byl kousek ode mne, vypnul jsem motory, aby to do mne to AKU nenapálilo.
JENŽE DD mi přejel přímo nad ponorkou, nasypal na mne sudy a jak ho to AKU honilo, napálilo to do mne, prostě jsem mu stál v cestě. Ještě jsem pár minut žil, chlapi opravovali a najednou se ponorka začala zaplavovat od zadních torpédometů a konec.  Crying or Very sad

Bylo jsem tak v šoku, že jsem ani nestačil udělat screeny.  Evil or Very Mad


_________________




INTEL Core i7-2600 BOX 3,3GHz/6M, MB AsRock Extreme 64, RAM KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 16GB, SLI 2x ASUS STRIX-GTX960-DC2-4GD5, SSHD 1TB+380GB+1TB ex
24" LED ASUS VE247H, WINDOWS 10 64bit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Máš na ty aku docela smůlu, stejnym způsobem jsem tě jednou taky trefil... Embarassed


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Něco podobného se povedlo v neděli Hjackovi.... jeho AKU minulo najíždějící DD a jelikož Hjack zdrhal co to dalo, tak se zaměřilo na něj...po varování si toho všimnul a vypnul motory. Naštěstí byl už v trochu větší než periskopové hloubce, takže AKU projelo kousek od něj a zamířilo si to do konvoje  Smile


_________________


"Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu čas od času pod oknem zaparkují cizí tanky."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
2 Aspire: To nebyla pekelná smůla. Ten prevít mi udělal z ponorky kabriolet ještě na hladině a ty neplánovaný okna nešly zavřít. Proto jsem sednul na dno a opravoval jako o život. Nekonec mě pikslama převálcoval 3x a bylo po ptákách Sad A to jsem si jenom dovolil vystřelit z děla, že je poledne i když jsem tak trochu mířil na jednu načatou mršinu v konvoji Very Happy


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Tak mi, vážení a zkušenější kolegové, dovolte přidat svůj "příběh" - troufnu si tvrdit, že o nic míň zvláštní, než ty Vaše... :-)

Je konec listopadu 44, vyplul jsem se svou U-806 z Bergenu, mířím kolem Skotska na JZ... Počasí, že by na palubu psa nevyhnal, natož posádku, když se cca 500 m přede mnou objeví osamoceně plující C3... Bleskově na pomalu vpřed, stejně bleskově k periskopu - první úhoř "pod sukně"  - druhý připravuju na střed lodi... V tu chvíli se probudí obsluha děla na zádi C3 a mou nebohou ponorku začínají lízat střely... Dolů a hned !!! Vzápětí na záběru vidím torpédo, jak míří přímo do šroubů C3 a tak s jistotou zásahu odpaluji druhé, připravené na střed... Jenže ouha - torpédo 1 nějak špatně naráží na kormidlo C3, odráží se a zastavuje, chvílku nehybně stojí ve vodě  pak se se zjevnou nechutí dává do pohybu vpřed - bohužel asi tak 2 vteřiny potom, co ho předjela příď ponorky... Výbuch, nabíráme vodu, opravářská četa dře jak zběsilá, voda stoupá... Nouzové vynoření ! Jen co věž vykoukne z vody, nepřítel znovu zahajuje palbu a (neřád jeden) hned druhou ranou se trefí... Věž poškozena... Další rána...Přední paluba poškozena... Ten zatr... Tomík pálí jak sám Pánbůh, donnerundblitzen !!! Pohotovostní rychlostí vzad !!! Další zásah... Kulomety v háji... Sakrafix kdy naskočí ty zatracený motory na zpětnej chod ?? V tom přichází hlášení, že příď byla opravena, pronikání vody zastaveno... Ufff... Tep se pomalu uklidňuje... Prásk !! Anglán se znovu zastřílel - opět díra v přídi... A další zásah - hlídka na věži to má za sebou... odpaluji další torpédo - bez zaměření, prostě naslepo před sebe... Vem už toho Anglána čert !!! Prásk !!! Věž zničena... Prásk !!! Diesel motory zničeny... Prásk !!! Elektromotory zničeny... Opravářský tým nestíhá, byť má plný stav a důstojníka k tomu, vody je víc a víc, čas se krátí... Výbuch, ohňostroj, prokletá C3 se trhá na dvě půlky a mizí pod vodou... Škodolibě se dívám na trosky poskakující ve vlnách, než přijde poslední hlášení... Voda je milosrdně studená...


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Tak to je ostuda nechat se málem přemoct C3. Laughing
Ale je pravda, že okolo anglie je tak hnusný počasí na boje, že je lepší se místům, jako mezi Irskem a Britanií, radši vyhnout.
Před C3 se můžu schovat aspoň pod vodu, ale když mě vypátrá DD tak je se mnou v takovém počasí konec Crying or Very sad


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Tak to tě, pombo, lituju, protože právě v bouřce je účinnost asdicu omezená a šance na únik veliká


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
No já se nepohybovat v singlu mezi Irskem a Anglií, a nad Irskem, tak mám naloveno tak málo, že jsem v roce 1945 ještě na typu IIA.  Laughing


_________________
Potápět a nebýt potopen!


Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Bobo Wolf napsal:
Tak to tě, pombo, lituju, protože právě v bouřce je účinnost asdicu omezená a šance na únik veliká


To je sice pravda ale většinou mě nepřítel udolá. Zničit ho nemůžu protože není téměř možné ho zaměřit. A tak nezbývá než utéct, což se mi většinou nepovede Crying or Very sad


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Pombo, co třeba klávesa "H" jako hydrofon v periskopové hloubce a hned víš kam jede, odhadneš co to je podle zvuku a zda jede piánko nebo naopak kudlu, když o tobě už ví. Ve špatným počasí je hlidka na nic a je lepsi byt na "P" a poslouchat Wink Minule jsem se zaposlouchal do zpěvu syrén tak moc, že jsem se málem udusil na nedostatek kyslíku Very Happy


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
To já samozřejmě umím, ale je mi to k ničemu. Já vím kde ta loď je, ale nevim kde bude. Tudíž když vypálím torpédo jen tak naslepo tak mine a to mi přijde jako mrhání. Ono totiž při bouřce (a nemluvím o bouřce v noci) je vidět asi na 400 metrů a to je proklatě málo na pořádné zaměření torpéd Embarassed


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Zápis ze soukromého deníku kapitána 
Zdravím všechny :-)

Pokud to vyjde a konečně se v singlu dočkám konce války, napíšu sem (avizuju předem :-) ) zápis z plavby - poslední mise...

Pro Pombocz - kdyby mě ta C3 dostala a v klidu odplula dál, nejspíš bych skončil s kariérou a začal znovu...  Very Happy


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Zápis ze soukromého deníku kapitána 
Ahoj všem...

Jak jsem před časem slíbil, brzy se zde objeví kompletní zápis ze soukromého deníku kapitána U-806 ze (snad) poslední mise... Bude to dlouhé, tak prosím předem - nekamenujte mě, netahejte pod kýlem, nestřílejte po mně ani torpédy ani z děl, až mě někdy uvidíte...  Laughing


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Zápis ze soukromého deníku kapitána - Komplet.zápis mise 38 
24.1.1945, 8:55´, Bergen, U-806, IX C
Stojím na můstku a kouřím cigaretu, zase vyplouváme na moře... Na břehu nám mává pár bláznů, kteří sńad ještě věří ve vítězství... Šílenci !! Spojenci se vylodili před sedmi měsíci, Rusové nás tlačí na východě... Kapela na břehu hraje hymnu, ale posádka už to snad ani nevnímá... Kdy a jak tohle skončí? Vrátíme se vůbec? A jestli ano, tak kam?

11:35´, AN 24 - vyplouváme na širé moře - snad budeme mít štěstí... Vždyť je to už všechno stejně na nic...

12:00 - to snad není pravda !!! Nejsme ani 150km od základny a míří k nám nepřátelský letoun !!!

12:01´- drzý osamocený Wellington skončil ve vlnách... To nevěstí nic dobrého, takovýhle útok takhle blízko... Kde se asi flákají stíhači maršála Mayera, sakra?

13:15´- další letecký útok, tentokráte Liberatory...

13:17´- z 5 útočících Liberatorů je jeden dole, zbytek jsme zahnali střelbou... Chci šetřit nervy posádky, nařizuji jít na periskopovou hloubku...

13:50´- kontakt - 299 st - obchodní loď - měníme kurz a jdeme tedy opět nahoru..

14:03´- jen co vylezeme na hladinu, je tu další útok letounů...

14:04´- osamocený Sunderland padá do brázdy za ponorkou...

14:09´- identifikován cíl - jde o malého rybáře, má smůlu, viděl nás, půjde ke dnu...

14:20´- rybář míří na dno, my si připisujeme prvních 82 BRT, 37mm dvojče ho roztrhalo na kusy...

30.1.1945, 01:50´ AN 23 - je noc, jdeme na hladinu, snad nám dají letadla od Coastal Command pokoj...

02:11´- zbožné přání nevyslyšeno, už je tu máme...

02:12´- Zase Sunderland - nestačil ani vystřelit a skončil ve vlnách...

02:25´- Liberatory na obzoru !!! To už přestává být zábavné...

02:26´- jeden jsme sestřelili, druhý hoří, ale odlétá pryč, jdeme na periskop...

31.1.1945, 01:00 AN 26 - už skoro 24 hodin žádný kontakt. Blížíme se do oblasti Scapa Flow - budeme muset být dvojnásob opatrní...

12:02´- přišla zpráva - přístav Riga padl do rukou Rusům... Doléhá na nás smutek a sklíčenost... Vzpomínáme na kamarády z obchodního loďstva, které odtamtud známe... Uvidíme je ještě vůbec někdy???

16:00 AN 14 - pořád bez kontaktu s nepřítelem - podivné, takhle blízko S.F. ...

19:09´- kontakt - 002 st - válečná loď !!!

19:26´- identifikován cíl - DD tř. Tribal, připravujeme torpéda G7e

19:27´- pálíme G7e z trpm 1...

19:31´- náraz na střed, DD téměř okamžitě mizí ve vlnách, připisujeme si 1850 BRT... Návrat na kurz...

21:54´- 22:40´- kontakt - 262st - válečná loď - tichý chod, otáčíme ponorku... Nepřítel pluje na SZ vysokou rychlostí, nemáme šanci ho dostihnout a vracíme se na kurz...

1.2.1945, 01:30´AN 14 - kontakt - 041st - obchodní loď - znovu upravujeme kurz a míříme na setkání...

02:00 - identifikován cíl, jde o Tug Boat... Přiblížíme se k němu co to půjde a zlikvidujeme ho 37 mm flakem...

02:13´- vynořili jsme se necelých 900m od cíle a poslali ho do hlubin krátkou salvou ze 37ky... Jdeme zpět na periskop na kurz a připisujeme si 1141 BRT...

04:24´- opět kontakt - 340 st - obchodní loď - doleva a směr k novému možnému cíli...

04:50´- identifikován cíl - osamoceně plující C2 - připravujeme útok...

04:58´- pálíme 2 torpéda G7e

05:02ˇ-- zásah v přední polovině, jedno torpédo buďto minulo nebo selhalo... Cíl zpomaluje a hoří...

05:04´- pálíme další G7e

05:06´- Zatraceně !!! I tohle torpédo zřejmě selhalo, pálíme další...

05:07´- 05:56´- po zásahu do přední části lodě a krátké honičce plné kličkování pálíme další torpédo ze vzdálenosti cca 500 m - zásah přímo pod můstkem - C2 se láme vejpůl a mizí ve vlnách... Připisujeme si 6446 BRT...

06:00 - s vědomím vysokého rizika jdeme na hladinu - musíme doplnit torpéda na přídi, muži stojí u protileteckých zbraní v plné pohotovosti... Aspoň si můžou zakouřit...

06:13´- dva dotěrné Wellingtony končí ve vodě, zatím máme štěstí, snad neodvysílaly naší polohu...

06:43´- konečně !!! torpéda doplněna, mizíme na periskop...

11:07ˇ- kontakt - 317 st - válečná loď - tichý chod...

11:45´- nepřítel nás míjí daleko za zádí, měli jsme štěstí...

17:40´- vlevo před námi slabý ozvuk - upravujeme kurz a plujeme prověřit situaci...

18:07´- potvrzen kontakt - 055 st - obhodní loď - pokračujeme na setkání...

18:13´- další kontakt - 337 st - válečná loď a blíží se...

18:39´- první kontakt identifikován jako Coastal Merchant (CM), válečná loď je poměrně blízko - musíme CM buď nechat být, nebo zaútočit torpédem...

18:52´- pálíme G7e ze vzdálenosti necelých 1000 m, CM zasažen na střed se skoro okamžitě potápí. Pryč odsud a rychle, připisujeme si 2043 BRT...

19:20´- válečná loď po krátké změně kurzu  a rychlém přiblížení mizí, jsme volní...

2.2.1945, 00:32´- kontakt - 301 st - válečná loď - že by náš předchozí nepřítel?

01:10´- identifikován cíl - korveta tř. Flower, vzdálenost 6000m, vzhledem k jejímu kurzu nemáme šanci zaútočit...

01:29´- ještě vidíme signál korvety a je tu další válečná loď, pro změnu na 038 st...

02:00 - druhý nepřítel má kurz J, přetne náš kurz dostatečně daleko. Korveta se otáčí a míří nyní na JZ, opět mimo naše akční možnosti... zatím se nám trochu ulevilo...

05:02´- kontakt - 190 st - válečná loď - jak jinak... Máme nervy napnuté k prasknutí, upravujeme kurz na Z, ať se rychleji vzdálíme, protivník míří na ZJZ...

06:12´- další válečná loď na 208 st, Loch Ewe je blízko, nepřítel hlídá přístupy...

07:40´AM 34 - oba nepřátelé jsou pryč, vracíme se na svůj kurz...

12:23´- kontakt - 031 st - válečná loď - Klidu jsme si moc neužili...

13:15´AM 36 - jen co zmizel jeden nepřítel, je tu další - 019 st... Posádka je značně nervózní a není sama...

13:34´- tak tenhle Anglán míří na S, zase máme obrovské štěstí... Chtělo by to ale pár hodin klidu...

3.2.1945, 00:02´AM 36 - tak i Loch Ewe je za námi, posádka je zase klidná, zdá se , že Štěstěna nás zatím neopustila. Do cíle zbývá 1318 km...

05:00 AM 35 ? kontakt ? 340 st ? válečná loď ? přepínáme na tichý chod?

06:10´- tentokrát to bylo o pověstný chlup ? nepřítel plul kurzem na SZ, minul nás dost blízko, ale naštěstí nás nezachytil?

11:54´AM 37 ? kontakt ? 226 st ? obchodní loď, blíží se? Otáčíme na setkání?

11:58´- kontakty jsou dva ? bude aspoň z jednoho zajímavý cíl ?

12:30´- vedoucí loď dvojice je Liberty, za ní pluje Coastal Merchant (CM) ? máme dobrý kurz pro útok, zaměřujeme Liberty? Bože, jen ať se neobjeví letouny?

12:38´- pálíme G7e, vzdálenost něco přes 3500 m ?

12:40´- zásah pod druhý stěžeň od přídě, Liberty zpomaluje, blížíme se plnou rychlostí?

12:43´- pálíme další torpédo, vzdálenost 1300 m ? zatím nikde žádný doprovod ani letouny?

12:44´- zásah mezi 1. a 2. stěžeň na přídi,  Liberty skoro zastavuje. Silný náklon na pravobok, požáry na palubě?

12:45´- rána z milosti ? vzdálenost 600m, Liberty jde v plamenech ke dnu? Máme o 7347 BRT víc?

12:46´- přímo před přídí nám proplouvá CM, pálí po periskopu ze všeho, co má na palubě, vzdálenost 400 m, odpalujeme torpédo prakticky bez zaměření, míjíme cíl těsně před jeho přídí?

12:50´- zatahuji pro jistotu periskop a zatím pomalu vpřed ? chci dát CM možnost se trochu vzdálit, budeme riskovat ? půjdeme na hladinu a zaútočíme 37 mm dvojčetem?

12:53´- nepřítel je skoro 850 m daleko ? jdeme nahoru?

12:58´- CM jsme doslova rozstříleli na kusy! Rychle do periskopové hloubky,  opravářský tým odstraňuje škody ? ten malý  mizera nás párkrát stačil trefit, trup je na 89%, žádné vážné poškození, žádný průsak vody? Připisujeme si za něj 2045 BRT? Zpět na kurz, zbývá nám 1179 km do určené oblasti?

21:27´- kontakt ? 029 st ? obchodní loď ? vyrážíme na setkání?

21:32´- kontatky jsou opět dva?

21:40´- musíme na hladinu, jinak kontakty ztratíme? muži v pohotovosti u PL zbraní?


21:55´- opatrnost se vyplatila ? tři Sunderlandy jsou na dně během svého prvního náletu?

22:00´- identifikován cíl ? dvě osamoceně plující C2, nikde žádný doprovod, vyzkoušíme palubní dělo?

22:12´- první C2 se tlačí do hlubin, druhá ostřeluje ? a dost přesně ? naší ponorku? Schytali  jsme nějaký ten zásah ? nic vážného, ale jdeme raději na periskop a pálíme torpédo na vzdálenost cca 1000 m? Zasahujeme cíl před můstek zhruba po minutě?

22:16´- pálíme druhé torpédo ? zásah pod stěžeň před můstkem?

22:19´- třetí torpédo trefilo C2 do přídě? loď se naklání na bok, hoří, pomalu se převrací a mizí ve vodě? Je mi těch námořníků líto, bojovali statečně? Připisujeme si 6447 a 6448 BRT?

22:35´- jdeme na hladinu, doplnit torpéda ze zásobníků na zádi?

23:05´- hotovo! Trochu nás vyděsili dva Liberatory, jejich bomby padly do vody daleko od nás? Mizíme pod hladinou?

4.2.1945, 03:57´ AM 02 ? kontakt ? 319 st ? válečná loď, blíží se, pluje poměrně pomalu, ale pro nás špatným kurzem ( anebo dobrým?)?

16:17´- kontakt ? 309 st  - válečná loď ? pluje na SSZ, zaměřujeme další kontakt ? dvě obchodní  lodě?

16:18´- obchodní lodě jsou CM a SM, ale nemůžeme na hladinu, válečná loď je dost blízko, i když mimo dohled?

16:34´- srovnáváme kurz a rychlost s obchodními loděmi na V, signál válečné lodě pomalu, moc pomalu slábne?

16:59´- kontakt s válečnou lodí ztracen, jdeme na hladinu, chlapi od 37ky mají práci?

17:03´- je po všem ? tedy pro obě lodě? 37mm dvojče je výborná zbraň, připisujeme si 1977 a 2389 BRT a vracíme se na kurz?

5.2.1945, 03:36´ AM 54 ? kontakt ? 190 st ? válečná loď ? pluje téměř na J, neměl by být problém?

11:20´- kontakt ? 049 st ? válečná loď a zdá se, že není sama, ozvuk je strašlivě silný? Tichý chod je samozřejmostí?

11:52´- kontakt ztracen, pokračujeme

16:37´ AM 57 - kontakt ? 037 st ? 2 obchodní lodě

17:00 ? identifikována C2 a SM, jdeme na hladinu, pálíme jedno Falke směrem k C2, vypínáme motory, loď dorazíme dělem, 37ka se postará o SM?

17:24´- vyřízeno? C2 se po zásahu silně naklonila, 105 mm dělo dokončilo zbytek, podle plánu se 37ka postarala o druhou loď? připisujeme si 6418 a 2428 BRT?

20:31´- A je to tady ! Přišla zpráva ? naší novou základnou je Flensburg? Tak už jsme přišli i  o Norsko? Posádka se na jednu stranu raduje, že se vrátíme domů do Německa, na druhou stranu je jasné, že válka brzy skončí? Jak, to víme všichni na palubě?

6.2.1945, 07:57´ AM 73 ? kontakt ? 330 st ? válečná loď ? pluje téměř k S, tichý chod, pomalu vpřed, míjí nás daleko vpravo před přídí?

7.2.1945, 11:52´BE 31 ? konečně jsme v cílové oblasti. Od včerejšího rána žádný kontakt, stojíme na místě v periskopové hloubce? S ostatními důstojníky jsme ve velitelské místnosti a hledáme nejlepší cestu domů?Nejhorší je, že budeme muset na hladinu odvysílat hlášení ? je ale vůbec ještě komu?

12:05´- kontakt ? 200st ? obchodní loď. Chvíli váháme, má to ještě cenu? Pak nahazujeme motory a vyrážíme?

12:50´- cíl identifikován ? Liberty ? máme dobrý kurz?

13:00 ? odpalujeme trpm 1 ? G7e ? koneckonců, čím dřív se zbavíme torpéd, tím dřív vyrazíme domů?

13:04´- zasáhli jsme Liberty před můstkem, zpomaluje, na palubě hoří?

13:09´- trpm 4 ? G7e ? vzdálenost 1600 m

13:11ˇ- zásah pod stěžeň před můstkem, otáčíme ponorku

13:14´- pálíme z trpm 6 ? vzdálenost 800m, po zásahu se Liberty naklání na levobok, hoří po celé délce, pomalu se potápí zádí napřed? Máme dalších 7349 BRT ? ale k čemu???

24:00 ? zbytek dne bez kontaktu a bez čehokoli jiného? Všichni se už těšíme domů?Vrátíme se ale vůbec?

8.2.1945, 13:30´ BE 31 ? Odesíláme hlášení ? celkem jsme potopili 55.360 BRT, zbyly nám tři torpéda? Chceme už jen domů?

13:55´- Panebože !!! Z velitelství přišlo cynické ?Dobrá práce, držte se!?? Čeho ? Proč? Ponorka je na 39%, zbývá nám 1 torpéda typu Zaunkönig, 1 Falke a 1 G7e.. Někdo se musel zbláznit ? s tímhle válku nevyhrajeme?

16:08 ? po kontrole naplánované trasy vyrážíme domů? Čeká nás 3908 km? Zkusíme to skrz La Manche, nechce se nám znovu obeplouvat celo Anglii? Bůh nám buď milostiv a doveď tu naší plechovku zdárně do Flensburgu?

17:07´- zpráva ? velký konvoj ve čtverci BE 35, kurz S, rychlost 13 uzlů ? smějeme se jak blázni ? a) jsme skoro bez torpéd a bez munice, b) je daleko, c) nemáme šanci ? Plujeme si dál ve svém kurzu?

9.2.1945, 07:52´ BE 33 ? kontakt, obchodní loď 317 st ? skoro okamžitě se zdvojuje, pluje ale opačným směrem, nemáme šanci je dohonit?

14:44´ BE 33 ? kontakt ? 136 st ? válečná loď ? Proboha teď ne, už ne? Jedeme přece domů?  Naštěstí míří od nás k S...

10.2.1945, 01:00 BF 14 ? od minule žádný kontakt ? ne že by nám to vadilo?Posádka zabíjí čas ? běžná údržba, karty, vyprávění co kdo bude dělat po válce? Nechávám je být, jsem sám strašlivě unavený, předávám loď strážnímu důstojníkovi a jdu si na chvíli lehnout?

16:37´ BF 15 - kontakt ? 086 st ? válečná loď ? míří k nám !! Zmocňuje se nás nervozita  a snad trochu i strach, naštěstí se loď otáčí a vrací se zpět ?

19:27´- další kontakt ? 065 st ? opět válečná loď ? míří na SSV, míjí nás daleko před přídí?

11.2.1945, 06:54´ BF 16 ? a zase? válečná loď na 110 st ? a to ještě nejsme v La Manche? I tahle ale míří na S, rychle se vzdaluje?

10:50´- kontakt ? 036 st ? válečná loď ? opět S kurz, míjí nás daleko vpředu? Kéž nám tohle štěstí vydrží?

16:12´- a zase kontakt ? 308 st ? a zase válečná loď? Jak dlouho můžeme mít štěstí, než nás někdo z nepřátel objeví? Tenhle pluje kurzem na J, ten by to být nemusel? Blížíme se k La Manche?

12.2.1945, 00:23´BF 24 ? kontakt ? 029 st ? válečná loď ? zřejmě hlídka u vstupu do La Manche? Štěstí nás opouští, loď točí přímo k nám, připravujeme k odpálení torpédo na zádi a otáčíme ponorku?

01:00 ? nepřítel identifikován ? DD třídy C, pluje střední rychlostí  že by o nás zatím nevěděl?

01:05´- DD náhle ostře mění směr a zvyšuje rychlost- odpalujeme torpédo Zaunkönig a vypínáme motory?

01:06´- zásah ? torpédoborci hoří záď, otáčí vpravo a zastavuje, vystavil nám bok, pod vodu ale nechce?odpalujeme poslední G7e na zádi na nehybný cíl?

01:07´- po zásahu obrovský výbuch a DD se láme a mizí ve vlnách? Nejspíš pár dnů před koncem války, škoda těch chlapců na palubě, vždyť to byli námořníci jako my?Vracíme se na kurz domů, bohatší o 1375 BRT?

02:51´- kontakt ? 355st ? obchodní loď ? s jediným torpédem Falke a minimem munice si ho nevšímáme ? tedy skoro?

03:42´- kontakt ? 001st ? válečná loď..

04:53´- po zastavení motorů vyrážíme na Pomalu vpřed? Tenhle plul docela blízko?

12:04´- kontakt ? 212st ? válečná loď -míří na JJV?

12:11´- kontakt ? 303st ? válečná loď, míří na ZJZ a poněkud k Z ? prozatím  ( a zlehka) jsme si oddechli?Domů nám zbývá ?jen? 2834 km?

16:45´- kontakt ? 287st ? válečná loď ? Angláni zdá se nechtějí ponechat nic náhodě, jestli bude celý La Manche plný jejich lodí, bude zázrak, jestli proplujeme skrz?

17:02´- zastavujeme motory?

17:48 ? nepřítel nás míjí daleko vpředu, opět můžeme dál?

13.2.1945, 02:00 BF 25 ? třináctka prý není šťastné číslo ? uvidíme, snad to pro nás nebude platit?

04:47´ BF 26 ? kontakt 325st ? válečná loď ? míří na J, zastavujeme?

05:06´-  a znovu vpřed ! Jak dlouho můžeme takhle vydržet?

20:12´- pár hodin ostražitého klidu, teď však kontakt na 306st ? válečná loď

20:24´- kontakt náhle zmizel ? taky dobře? Nebo je tady s námi někdo z našich a nevíme o sobě?

20:25´- kontakt s obchodní lodí necháváme bez povšimnutí?

23:07´- kontakt ? 243st ? válečná loď ? naštěstí mizí?

14.2.1945, 02:00 BF 35 ? Jsme zhruba vprostřed La Manche, zatím jsme to zvládli dobře, snad stejně dobře zvládneme i tu druhou polovinu?

07:01´- kontakt ? 038st ? válečná loď, kurz S, máme klid?

11:58´- kontakt ? 327st ? válečná loď, kurz J, je ale blíž?Sledujeme kontakt, dokud nezmizí?

16:09´- kontakt ? 111st ? válečná loď ? pluje po La Manche něco jiného než my a nepřátelské válečné lodě?? Tenhle pluje na  SSV ? vyrážíme naplno vpřed, ať včas zmizíme z cesty?

15.2.1945, 00:25´BF 33 ? kontakt ? 165st ? válečná loď ? i tahle brzy mizí díky kurzu na S

08:02´- kontakt ? 312st ? válečná loď ? nakonec jsou dvě, míří téměř na S od naší aktuální pozice?

08:45´- kontakt přímo před přídí ? 000st, válečná loď naštěstí míří skoro na J

09:11´- ještě nezmizel jeden nepřítel a je tu další ? na 169st, další na 345st ? po dlouhé době to nevypadá ale ani trochu dobře?

09:27´- zastavujeme motory ? nepřítel za námi nás míjí zprava, dva před námi mizí?

09:38´- nový kontakt ? 008st ? válečná loď ? nový nebo někdo z předchozích starých známých?

10:51´- konečně můžeme zase vyrazit vpřed?

11:56´- nepřítel 005st ? proboha kdy už to skončí???

12:00 ? další kontakt na 015st, tak tohle už je zlé?

12:04 ? třetí nepřítel na 281st, kam uhnout..??

12:45´- třetí nepřítel nás míjí za zádí, první dva jen neochotně přetínají náš kurz? Klesli jsme bez motorů na 25m, upravuji kurz na Z a vyrážíme na Pomalu vpřed?

13:26 ? nepřátelé se vzdalují , vracíme se na kurz pořád v 25 m

14:01´- kontakt ? 002st ? opět válečná loď, jsme evidentně v zóně hlídek?

15:40´- celkem 7 válečných lodí kolem nás, jen pomalu plujeme vpřed, častěji stojíme tiše na místě?

16:19´- domů to máme 1954 km, teď  se jen dostat z toho kruhu smrti kolem nás?

20:00 ? nevím jak, ale většinu nepřátel máme za sebou, vpravo před námi drží stejný kurz a vzdálenost jedna z lodí nepřítele?

23:00 AN 87 ? Sláva !!! jsme opět sami a volní? Vyrážíme prudce vpřed, nechávám dát každému muži v posádce láhev piva?

16.2.1945, 17:42´AN 82 ? doposud žádný kontakt, zbývá 1675 km

17.2.1945, 02:00 AN 82 ? celou dobu bez kontaktu, téměř na V od nás je Wilhelmshafen? Máme zkusit plavbu na hladině??

19:00 AN 66 ? rozhodnuto !! Vyplouváme na hladinu a vyrážíme pohotovostní rychlostí vpřed, pro jistotu nechávám obsadit PL zbraně, nechceme jít ke dnu tak blízko domova?

21:17´objevuje se Liberator ? okamžitě zahajujeme palbu? Leť jinam a nás nech být !!!

22:07´- Sunderland ? naštěstí je sám ? první útok odrážíme střelbou?

22:15´- Sunderland divně krouží ? buďto jsme jej zasáhli nebo nás ztratil a teď nás hledá? Snad nenajde? Nakonec odletěl?

18.2.1945, 00:48´AN 91 ? každou minutu jsme blíž k domovu, zbývá 1162 km?

02:04´- zaútočil osamocený Sunderland ? sestřelen, druhý hned za ním? Jdeme na periskopovou hloubku?

18:00 ? jdeme opět na hladinu?

20:03´- zaháníme dva Liberatory, zatím máme štěstí?

19.2.1945, 00:22´AO 44 ? sestřelen osamocený Liberator? Takhle blízko? Kam se to vlastně vracíme..??

08:15´- jsme v plavební trase. Za pár hodin jsme doma?

11.14´ AO 71 -  I tady na  nás útočí ? 2 Sunderlandy sundali chlapi od 37ky, mají vztek a já se jim nedivím, jsme skoro doma?

12:01´- další dva Sunderlandy dole? To už Německo nemá jediného stíhače..??

13:14´ AO 74 ? zaháníme Liberator

14:18´AO 75 ? další dotěrný Sunderland na dně?

18:50´ AO 74 ? konečně vidíme vpravo od nás náš schellboot teď už snad v klidu doplujeme domů?

19:05´- zničen další Liberator, jsme 2hodiny od Flensburgu?

21:00 ? vidíme tlumená světla Flensburgu, za chvíli všechno skončí? Opravdu skončí? Posádka stojí na palubě, smějí se a pláčí zároveň? Stojím na můstku, strážní důstojník mi nabízí cigaretu? Stojím na můstku a kouřím, jako když jsme vyplouvali?

Celková bilance plavby:

Potopeno celkem 16 lodí ? z toho 3 válečné (2 torpédoborce + korveta) ? celkem 56.735 BRT
Sestřeleno 19 letadel
Celistvost ponorky po návratu ? 39%


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 3 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.