Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Kolik torpéd je potřeba k potopení lodě?
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Der Führer napsal:
Vy se máte, já mam asi speciální smůlu na vadná torpéda - skoro každé třetí co vystřelím, tak bouchne předčasně  Evil or Very Mad  k velké radosti doprovodných DD, jenž mne pak mohou v klídku nahánět, zatímco kořist si odplouvá dál. Nechce se mě vypínat tu volbu v optionech - jsem zastáncem realističnosti, ale někdy to člověka trochu, trošičku, úplně malilikato NASE*E  Smile . Nutno ale podotknout, že když už se trefím, tak zase poměrně častou bouchnou nádrže => ohňostroj i v červenci Smile

To co je zde popsáno nasvědčuje tomu, že torpéda mají zapnut magnetický roznecovač a proto předčasně explodují. To je ve hře dáno jako možná závada. Hodně to dělají, když je rozbouřené moře. Tak zapni před výstřelem torpéda iniciaci nárazovou a toto je odstraněno. Pak dochází k selhání jen při dopadu torpéda na cíl pod špatným úhlem.


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No, vcera v lize jsem dal Medium tankeru sest uhoru (vsechny zasahly a bouchly), a stejne nesel dolu  Sad


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
mysak_bob napsal:
No, vcera v lize jsem dal Medium tankeru sest uhoru (vsechny zasahly a bouchly), a stejne nesel dolu  Sad
To můžu potvrdit, všechny zásahy vypadaly "přesvědčivě", ale tanker to odmítl akceptovat Twisted Evil ...já v té samá hře potopil Linera na 2 torpéda - jedno s nárazovou roznětkou do přídě a druhé tesně pod kýl na uroveň druhého komínu a šel ke dnu téměř okamžitě.


_________________


"Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu čas od času pod oknem zaparkují cizí tanky."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Elksar má asi recht - zkusil jsem teď cvičně útok na konvoj v rozbouřeném moři a ta nárazová roznětka fungoval lépe. Ale, logicky vzato, je to zvláštní, že při použití té magnetické jsou tu potíže s vlnama...  Confused
Jo jinak chlapi, to mě neříkejte, že zaměřujete torpéda zcela ručně  Shocked. Jak třeba píše Hornisse že mířil na příď a pod druhý komín. To se nedá stíhat při tom boji Smile Já používám Weapon Oficíra, a jen vybírám (natočením ponorky) lepší úhel pro střelbu...(realita 91%)


_________________
Jeli naše vůle dostatečně silná, nic nemůže selhat !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
der fuhrer:

aj ked pouzivas oficira mozes torpedo poslat kam chces !!!!!!!!! len nazabestelujes periskop ale kam namieris periskopom tam Ti pojde torpedo a da sa to stihat v pohode nemaj strach  Laughing  Laughing  , vyskusaj, nemozes predsa potapat lod iba posielanim torped na jedno miesto, ked chces zastavit lod  poslel vcelu do motoroveho priestoru a potom sa pre nu zastavis dodelat  Wink atd


_________________
, ,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No já se fakt picnu Very Happy  Very Happy  Very Happy  Hraju SH3 už tak rok, ale žil jsem v omylu, že se cíl musí uzamknout Lkem, aby oficír věděl na co střílet Embarassed
Díky Rado super


_________________
Jeli naše vůle dostatečně silná, nic nemůže selhat !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Der Führer napsal:
Jo jinak chlapi, to mě neříkejte, že zaměřujete torpéda zcela ručně  Shocked. Jak třeba píše Hornisse že mířil na příď a pod druhý komín. To se nedá stíhat při tom boji Smile Já používám Weapon Oficíra, a jen vybírám (natočením ponorky) lepší úhel pro střelbu...(realita 91%)
No já bych to upřesnil že sem mířil pod první komín a na příď a i když ten Liner zrovna skoro stál a vzdálenost byla pod 1000m tak šli torpeda trochu "za" (3. torpédo který sem vypáli zároveň s těma dvouma proplulo těsně za zádí místo aby ji trefilo Confused ....naštěstí nebylo potřeba Cool ).



Naposledy upravil Hornisse dne 27. 04. 2007, 17:59, celkově upraveno 1 krát.

_________________


"Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu čas od času pod oknem zaparkují cizí tanky."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
nemas zac , aj ja som postupne dochadzal na  veci ktore sem ani nevedel ze existuju  Wink


_________________
, ,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Nevím, zda-li to bylo tady, co si někdo ztěžoval, že do plachetnice musel napálit 10 granátů, či 2 torpéda. Já včera jednu objevil a po jedný ráně z kanónu na 250 metrů vylítla do vzduchu a pokračovala ke dnu...


_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Riptor von R.I.P. napsal:
Nevím, zda-li to bylo tady, co si někdo ztěžoval, že do plachetnice musel napálit 10 granátů, či 2 torpéda. Já včera jednu objevil a po jedný ráně z kanónu na 250 metrů vylítla do vzduchu a pokračovala ke dnu...


Tak ti nevim jestli tak trochu nemlžíš.....já do ni nacpal víc jak deset střel a pak se konečně rozhodla opustit a to velmi pomalu, vodní hladinu.


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek to Merlin 
Fakt ne.... mám z toho někde i screena... Jedna rána na blízkost a odchod do kytek...


_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
No zpatky k tematu.
Ja ted hraju tGW a DD na jedno torpedo tesne za mustek a krasnej ohnostroj vzdy zaplesa u srdce.
Na obchodni lode Standartne 2 torpeda - mirne tak, aby se oddalovali od sebe a mirit na  stred lodi, vzdy narazovou roznetku a hloubku 5 metru. ( klidna hladina ) Vetsinou se nakloni a pak praskne, nebo rupne rovnou. ( Vetsi typy obchodnich, ne na coastly atd., tak na C2 - T3 )

A kdyz  se ji moc nechce a nejsem v konvoji tak hura na hladinu a pak ran z del a de ke dnu.


_________________
Veni, vidi, vici
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Cituji a (současně zdravím ;o) Merlina :
"Když chceš sundat torpedoborec, není ni c snažšího než ho nalákat na sebe. Ponořit se na periskop vpřed na 1/3 a pohodlně čekat až tě dožene. Pak mu pošleš jednoho úhoře z tak 450 až 500 metrů a je jasnej....už většinou nestačí uhnout, jen si dej pozor na nastavení hloubky torpeda.....dávám minimální hloubku. Pokud nezasáhneš, tak hned pohotovostně vpřed....ponořit hlouběji a ostře uhnout. "

Předpokládám, že tato taktika je možná pouze při použití torpéda s magnetickou roznětkou - případě mně oprav ;o) - ale i tak se mi to jeví jako dost divoká taktika Surprised)
Co se doprovodů konvoje týče (mám namysli malé torpédoborce) stačí výhradně jedno torpédo - ve dne magnetické, v noci může být klasika hnaná stlačeným vzduchem (čára za ním není v noci pro protivníka tak dobře viditelná) s min. hloubkou (1m) a mířím povětšinou na střed (i když se mi ještě nestalo, že by po jednom zásahu kamkoli Destroyer vydržel ;o) Takže na "doprovod" konvoje si už v přístavu vyčlením po jednom magnetickém Surprised)
Samozřejmě v průběhu války se doprovod posiloval (početně, technicky i takticky), takže jsem se jim postupem času raději spíše vyhýbal.  Za určitých podmínek (noc, vhodné počasí, malá palebná síla nepřítele a dobře řízená palba vlastní obsluhy) se dá poměrně bez problémů zneškodnit i malé válečné hladinové plavidlo kanónem. Taktika je následující:
Upozornit na sebe (ať už chtěně nebo nechtěně ;o), zařadit maximální zpětný chod a srovnat příď směrem k pálícímu nepříteli (malý profil ponorky a maximální rychlost vzad by měla dát zkušené posádce dostatek času na zničení cíle (samozřejmě je nutná i jistá dávečka štěstí, bez té ale nejde nic).
Jinak se snažím pálit v duchu Otta K. "Jedno torpédo, jeden cíl!". Na naložené tankery je dobré mířit (pokud to počasí dovolí) na čáru ponorů těsně před kapitánský můstek (většinou následují mohutné exploze a potopení). Na C3 a C2 stačí i po jednom (4,5m pod čáru ponoru na střed /palivové nádrže/) ale povede se tak z 50%(vč. technického selhání). Na jistotu posílám 2, někdy rozstekleně 3 (a jednou jsem musel i 4! Uf!!    
 Very Happy
Tak hodně zdaru a dobrý lov !
Danov



Naposledy upravil Danov dne 03. 08. 2007, 17:49, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Krása anglických žen a jejich kuchyně vyhnala Angličany na moře a udělala z nich námořní velmoc ;o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.