Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 2 z 12
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
Co uděláte, když Vás spatří torpédoborec a řítí se na vás ??
Udělám ...

Pokusím se mu ujet po hladině. 0% 0% ( 0 )
Pokusím se mu ujet pod hladinou. 4% 4% ( 8 )
Zaútočím na něj na hladině. 1% 1% ( 3 )
Zaútočím na něj pod hladinou 18% 18% ( 32 )
Dám tichej chod a začnu se potápět co nejvíce to jde. 30% 30% ( 53 )
Nebudu dělat nic. 1% 1% ( 2 )
Nevím, záleží na situaci. (počasí, jeli noc nebo den,vzdálenost, poloha...) 42% 42% ( 73 )

Celkem hlasů : 171
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Nedávno se mi stalo, že jsem ostřeloval jeden osamoceně plující T2, bylo jasno, hladina jako zrcadlo....prostě takovej den na moři pro radost. Když v tom se tam ukázal jeden DD a plnou parou na mě. Hned jsem šel dolu na periskop a pomalu proti němu. Ve vzdálenosti nějakých 500 -550 jsem na něho pustil úhoře. Začal uhejbat, ale měl smůlu. Dostal to na zádi...bylo to o fous a minul jsem. Když už byl víc jak půlkou tupu pod vodou rozhodl jsem se vynořit a dorazit T2. Jaké bylo moje překvapení, když po mě začaly létat včeličky z lodi, která už byla skoro pod hladinou. Než jsem se nadál měl jsem 58 % celistvosti trupu a klesal jsem dolu....zpátky na hladinu jsem se dostal snad jen silou vůle.
Ponaučení...není po všem dokud není úplně po všem. Very Happy



Naposledy upravil Merlin dne 13. 03. 2007, 13:54, celkově upraveno 1 krát.

_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No  jak kdy
1.) pokud se mě snim chce drbat tak udělam ruch až to šine ke mě a kdyš je tak 450m ode mě tak vyletí Uhoř s mag hlavicí těsně pod něj šance že to schytá se pohybuje kolem 90% jen je nebezpečí pří velkých vlnách že torpédo podpluje  Smile
2.) pokud se mi s nim drbat nechce tak pokud možno mu ujedu kdyš to nejde jdu do 80m vypnu motory a čekám  Very Happy


_________________
Uhni z cesty, jestli chceš zestárnout.
Pink Floyd
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
No kdyz je samotny a detkuje me, tak obcas zustane na periskopove, pockam az se priblizi, dam plny pohotovostni vpred a kormidlo ostre do strany, DD vetsinou projede par metru za zadi, a kdyz mam trochu stesti, necha si vybuchnout naloze nastavene na malou hloubku za zadkem a potopi se sam Laughing
Kdyz netrefi zacne opisovat kruh, pred mojim cumakem, ci zadi nacez na neho vypalim torpedo mirene na prid, vetsinou se trefim:)

Ovsem tento zpusob mi prijde dosti nerealny a zavanejici az cheatovanim, takze se ho v  soucasnosti snazim omezit, navic myslim, ze v realu by ponorka takto moc dlouho nevydrzela... Navic jde takovymto zpusobem odrovnat celou eskortu konvoje, problem je jen v tom, ze Vam potom nezbydou torpeda na obchodni lode Very Happy  Cili potom je potom ironii osudu, ze co nedokazalo pet torpedoborcu, tedy potopit Vas U-boot, dokazou dela na obchodnich lodich, kdyz se je pokousite trefit palubnim delem nemaje uz uhore.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Hoj Pirati

Schanim par uzitecnejch rad jak na DD v tGW. Pokud hraju kampan tak je to ok bo clovek si to tak trosku vohlida a mam li bejt uprimnej tak pouzivam tzn parkovani v konvoji popr. zapluju pod nakou lod  Wink  ale v on LINE me to moc nejde .

CO DELAT POKUD VAS ZACHYTNE ASDIC ??? ( jak se natocit atd )

DD jede na me ( ve smeru me plavby ) co ted ???? strelit torpedo ??? ano-ne

dekuju za postrehy ......

PS: jde o taktiku v tGW . V RUBu sem to mel zmaknuty a GWX NEHRAJU takze pls jen o rady jak na ne v tGW  Wink

Thx .


_________________

7. flotila | Gladiatus
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
312_Cherry napsal:
Hoj Pirati

Schanim par uzitecnejch rad jak na DD v tGW. Pokud hraju kampan tak je to ok bo clovek si to tak trosku vohlida a mam li bejt uprimnej tak pouzivam tzn parkovani v konvoji popr. zapluju pod nakou lod  Wink  ale v on LINE me to moc nejde .

CO DELAT POKUD VAS ZACHYTNE ASDIC ??? ( jak se natocit atd )

DD jede na me ( ve smeru me plavby ) co ted ???? strelit torpedo ??? ano-ne

dekuju za postrehy ......

PS: jde o taktiku v tGW . V RUBu sem to mel zmaknuty a GWX NEHRAJU takze pls jen o rady jak na ne v tGW  Wink

Thx .


Vystřel, magnetické a 1-2m pod kýl, ale musí být TB blízko <500m, aby nestačil uhnout. Pokud se netrefíš, tak plný chod, do hloubky a prudce doleva/doprava. Pak v hloubce tichý chod a doufat, že zmizí...


_________________


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
312_Cherry napsal:
Hoj Pirati

Schanim par uzitecnejch rad jak na DD v tGW. Pokud hraju kampan tak je to ok bo clovek si to tak trosku vohlida a mam li bejt uprimnej tak pouzivam tzn parkovani v konvoji popr. zapluju pod nakou lod  Wink  ale v on LINE me to moc nejde .

CO DELAT POKUD VAS ZACHYTNE ASDIC ??? ( jak se natocit atd )

DD jede na me ( ve smeru me plavby ) co ted ???? strelit torpedo ??? ano-ne

dekuju za postrehy ......

PS: jde o taktiku v tGW . V RUBu sem to mel zmaknuty a GWX NEHRAJU takze pls jen o rady jak na ne v tGW  Wink

Thx .


Jestli teprve začínáš, DD a ostatní by měli mít celkem slabý ASDIC. Nastav se nejlépe zádí, dej tichý chod a rychlost 2 uzle. Moc nevysunuj špargl. Pokud máš pod kýlem dostatečnou hloubku (cca160m) ponoř se tam a DD nemá šanci. Když je pod kýlem hloubka malá, radši ho pošli k pánu


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
to znamena ze ASDIC se pod 100 m nechyta ?????  Podle realu bych mel mit po vybuchu sudu cca 3-5 min klid bo ASDIC a ostatni sajrajty ohluchnou ale v SH3 mi pride ze to nefunguje ......

A co v dalsich letech ???? co RADAR ??? tam asi clovek nema zadnou sanci co ????

Zacal sem trenovat spravny natoceni k DD ( zadkem ) teda doufam ze je spravny  Laughing  ale zatim mi pride ze ty potvory vo me porad vedi  Mad    

PS : vim ze je jedno estli zadkem nebo predkem proste de o to abych mu ukazal tu nejuzsi cast ponorky a ted de o to kdy zacit s uhybnym manevrem ???? pokud pojedu rovne DD me prejede a NAZDAR  pokud zatocim brzo tak ta potvora se otoci taky  . Taky sem cet ze hloubka 0 nesla nastavit ...... a kdyz mam 15m tak to stejne schytam

ma nekdo dfalsi postrehy ????

DIK


_________________

7. flotila | Gladiatus
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
312_Cherry napsal:
to znamena ze ASDIC se pod 100 m nechyta ?????  Podle realu bych mel mit po vybuchu sudu cca 3-5 min klid bo ASDIC a ostatni sajrajty ohluchnou ale v SH3 mi pride ze to nefunguje ......

A co v dalsich letech ???? co RADAR ??? tam asi clovek nema zadnou sanci co ????

Zacal sem trenovat spravny natoceni k DD ( zadkem ) teda doufam ze je spravny  Laughing  ale zatim mi pride ze ty potvory vo me porad vedi  Mad    

PS : vim ze je jedno estli zadkem nebo predkem proste de o to abych mu ukazal tu nejuzsi cast ponorky a ted de o to kdy zacit s uhybnym manevrem ???? pokud pojedu rovne DD me prejede a NAZDAR  pokud zatocim brzo tak ta potvora se otoci taky  . Taky sem cet ze hloubka 0 nesla nastavit ...... a kdyz mam 15m tak to stejne schytam

ma nekdo dfalsi postrehy ????

DIK


No radar mi neprijde moc funkcni narozdil od ASDICU-casto se mi objevi detect radar signal, takze ja DD vidim, zatimco on pluje stale stejne a neblizi se, takze asi on me nedetekuje. Pritom nemecky "antiradarů umel detekovat jen desticentimetrovy spojenecky radar, nikoliv centimetrovy, kterym byly vybaveny napriklad letadla.
taky se mi zda , ze ochluchnuti ASDICu po vybuchu hlubinnych nalozi nefunguje.

U hlubinne naloze casto nebyl nicivy samotny primy kontakt naloze  s ponorkou, ale spise tlakova vlna vyvolana vybuchem. Cim mensi hloubka tim vetsi oblast zasahu tlakovou vlnou->naloz mohla vybuchnout i dal. Ve vetsich hloubkach je tomu naopak. Navic co DD delaji jinak proti realite je shoz nalozi, v realu DD muselo naloze odpalit az nekolik desitek metru pote co ponorku prejelo, protoze naloze nejaky cas klesaly a tudiz musel byt nastaven jisty predstih. V SHIII podle mych zkusenosti DD shazuje nalozehned nad Vami, tudiz pokud zachovate rychlost meli by dopadnout daaleko za Vami i bez uhybneho manevru.Tolik me zkusenostia  dojmy.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
citace:
V SHIII podle mych zkusenosti DD shazuje nalozehned nad Vami, tudiz pokud zachovate rychlost meli by dopadnout daaleko za Vami i bez uhybneho manevru.Tolik me zkusenostia dojmy.


na me to pusobi jinak a to ze DD je jenom schodi kdyz je nademnou  a jen co popojede vystreli dalsi  takze mi trefi zad i prid ponorky  ...... ale este to nemam na 100% odpozorovany ..... kazdopadne dik za potvrzeni toho ze ASDIC neohluchne ..... ale na druhou stranu pokud te honi jenom jeden a podari se ti mu zmizet v 90% uz te nenajde ..... v pripade ze sou dva uz je to horsi bo jeden POSLOUCHA ..... a musim uznat ze to je NADHERA ta kooperace DD me dostala  Wink

pokud de o hlubiny naloze  uz ste je nekdo potkal v tech  160 m ????   Sem testoval ..... DD me prejel ja dal PLNEJ a ostrou do leva a mazal sem dolu  ( DD cca 250m ode me )  ale bohuzel po prvni salve NEOHLUCHNUL a nasel me i dole ( to uz sem mazal na tichej , rychlost 3 uzle ) ...... moc sanci sem tam nemel a sel sem ke dnu Sad


_________________

7. flotila | Gladiatus
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
No když na mě jede DD tak dám max rychlost, periskopovou hloubku a vysunu šnorchl.(DD se pustí za mnou)Tím mám rychlost cc 15uzlů.No a jak je DD odemě cc 100 M - 50 M tak vypustím klamný cíl (pořád jedu naplno) DD zastaví a začne dělat pomali otáčku (Mě si vůvec nevšímá)Já mezitím dám plnej zpětnej chod (dostanu se od něho cc na 300M) a bud to do něho naperu zepředu a nebo zezadu.Podle mě je to achylovka hry  Confused  páč v tu chvíly je tak překvapen že ani nespouší miny ani ježka  Very Happy
Hraji TGW s 1.4 patche

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
ohlušující efekt hlubiných náloží opravdu nefunguje, engine hry s něčím takovým nepočítá...
někde jsem to četl když jsem sháněl informace ohledně toho, jak funguje DD detekce v TGW


_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No tak ja podle ,co jsem cetl, pouzivam uplne jinou taktiku. Dejme tomu, ze plujeme a nahle se objevi DD 2 kilometry ode me a nez se vzpamatujem, miri primo na me.

1. plne vpred a na per. hloubku
2. pers. hloubka - a) necham plny chod, a tocim prudce doleva/doprava.
                          b) po malym zatoceni tichy mod a pamalu vzad a na opacnou stranu nez jme tocili v bode a)
                          c) ted je DD cca 1 km od nas a my ALL STOP a podivame se, jakym smerem DD pluje ( v 85% smerem od puvodniho kurzu ( kdy nas spatril ) a trochu kdy zachytil posleni zvuk. kontakt. mame ted rychlost 2 uzly zpet a to nam da moznost pripravit si dobry uhel na Uhore.
                          d) nyni pripravime torpedo ( plynnovy max. rychlost a ponor 2-3 metry, roznetka Impact ) Jelikoz jsme trochu odcouvali a pripravili pozici, v dobe vypaleni je od nas DD cca 200 az 400 metru.
                          e) vypustime uhore smerem kousek za hl. mustek a co nevidime. DD nahle plny kotel vpred a plnou vychylku  ve smeru Uhore. Ale vse je marne, DD dostava zasah a v 90 % vidime ohnostroj.

Jinak když je už velice blizko, tak plny kotel vpred Nouzovy ponor a jakmile jsme pod vodou, plny vychylka doprava/doleva a tichy chod. pak chvilka  bouchani za zadi a ted mame moznost v klidu na tichy chod se pomalu odplazit ve uhlu 90 stupnu DD a poslat uhore ze zadu.

Tak rad uslysim ohlasi.
 unterwaserboot  unterwaserboot  D-D-D


_________________
Veni, vidi, vici
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
ja mam svou fintu  razz kdyz se na me ridi naky destroyer tak se natocim presne kolmo na nej
kdyz uz je blizko vysunu peryskop on o neho zadre me se tak maximalne poskodi mustek
a za chvili se potopi  Twisted Evil ale nevim ci to je bug nebo co Laughing


_________________
ZRala Okurka dobra okurka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
okurkovy nalev napsal:
ja mam svou fintu  razz kdyz se na me ridi naky destroyer tak se natocim presne kolmo na nej
kdyz uz je blizko vysunu peryskop on o neho zadre me se tak maximalne poskodi mustek
a za chvili se potopi  Twisted Evil ale nevim ci to je bug nebo co Laughing

No je to blbost že jo, aby se DD potopil o velitelský můstek  Laughing  Laughing  Laughing
Mě se to kdysi stávalo také, ale pak jsem si nahrál RUB a patch a přestalo to Very Happy


_________________

Když vlk tak Grey Wolf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
no jo ale to ma jednem VEEEEELKEJ hacek Smile
za prve takhle muzes dostat jen 2 DD a za druhe kdyz takhle dostasen ty dva DD, tak uz nedostanes z periskopovy hloubky nic (leda by ses vynoril a pouzil UZO) a to bych rek, ze je lepsi nechat na sebe (teda radsi vedle sebe Very Happy ) par sudu nez prijit o periskopy


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 2 z 12
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.