Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 3 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
zaměřování torpéda Asi ze mě nebudete mít radost
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Tak mne sa tato poloautomatika velmi paci-pretoze keby som mal hrat na plnu automatiku, tak by to nebol simulator ale arkada,
aj ked prirodzene zase uplna realita to nie je, skôr taka pomôcka.
Je to vhodne na mensie vzdialenosti, ked neni vela casu na obsuhu torpedoveho pocitaca TDC a zadavanie vsetkych udajov do neho.
Strucny navod:
V prvom rade treba v periskope-alebo UZO dalekohlade vypnut ponorkovy pocitac TDC.
Potom v periskope uzamknut lod na ktoru budem palit.
Na minimape v lavom dolnom rohu sa objavi linka po ktorej pôjde torpedo a linka po ktorej pôjde cielova lod.
Ako otacam periskopom-UZO dalekohladom, ta linka torpeda sa pohybuje, cize kam zamierim periskop-tam torpedo presne pôjde.
Na tejto linke su cisla 1,2,3 -tz. kde sa bude nachadzat torpedo o 30, 60, 120 sekund po odpaleni,
zvysenim rychlosti torpeda sa tieto cisla adekvatne posunu...
Na linke drahy lodi su tiez cisla 1,2,3 -tz.kde sa bude nachadzat cielova lod o 30, 60, 120 sekund po odpaleni torpeda.
Takze treba nastavit kurz ponorky tak, aby sa k cielovej lodi priblizila na tolko, aby sa tieto dve linky pretli.
Ak bude ciel prilis daleko, tak je mierenie torpeda touto metodou velmi tazke a ide skôr o odhad.
Jednoducho aby sme trafili torpedo do lodi, musi sa pomyselna draha torpeda pretnut s pomyselnou drahou lodi V TOM ISTOM CASE
od odpalenia torpeda.
Cize torpedo zameriavam nie podla periskopu, ale podla minimapy tak, aby sa mi tieto drahy-ciary pretli v tom istom case, pretoze
podla periskopu vlastne mierim PRED cielovu lod.
Cisla na drahe torpeda a lodi sa nemusia presne prekryvat- su ilustrativne tz. ak je draha lodi od ponorky vzdialena medzi cislami
2 a 3 na drahe torpeda, tak tou drahou namierim medzi cisla 2 a 3 na drahe lodi a torpedo zasiahne lod o 90 sekund-priblizne,
alebo ak je draha lodi dalej ako by ju torpedo dostiho cislom 3-cize za 120 sek. tak drahou torpeda zamierim za cislo 3 na drahe lodi,  
chce to trochu cviku a dobry odhad.
Ak cielova lod prudko nezmeni kurz, alebo rychlost tak je uspech zaruceny-
trosku problematicky sa miery na torpedoborce ked kruzia a hladaju vas... Surprised



Naposledy upravil Alhazred dne 16. 07. 2010, 20:07, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Díky moc!!! funguje to na 100% Very Happy  Surprised

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Může mi někdo prosím polopaticky vysvětlit z čeho mám vzít,jak a co to přesně je ten zatracenej AOB?Rychlost zjistím,vzdálenost také,ale AOB ne. V SH3 mi to spočítá posádka ale tady ho musím zadat přečetl jsem ,hledal zde nic nepochopil.nepoužívam ty čísla v minimape a ani nechci.také se přiznám že jsem zatím potopil torpédem 1 slovy jednu lod a to ještě stála na místě a byla vůči přídi 90 stupnů.

Diky za info

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Já sem se to taky ještě moc nenaučil střílím odhadem vždycky tak do jednoho Km a eště se mě nestalo že bych netrefil Very Happy


_________________
Rychlo Kurz potápění:Náááádech výdech,Nádech,výdech,výdech,výdech,Náááááádech.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Torr ... skús trochu hľadať a potom najdeš toto vlákno...SH-3 problemy s hrou  Návod: určení kurzu...krok za krokem  .. a možná to bude fungovať ak si to dobre natrenuješ Smile



Naposledy upravil Hogen dne 05. 11. 2010, 12:34, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Hogen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
zde jsem byl a výsledek byl ještě větší guláš než jsem měl,proto jsem takto zeptal

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
AOB = angel on bow

http://www.youtube.com/watch?v=ZejK46JamFE

od 2:20 do 3:05

V podstatě použití jen dvou nástrojů. Udělat čáru a změřit úhel. Polopatěji to snad už nejde.

Pak už si to (pokud je loď stále locklá a ponorka udržuje směr) updatauje SH5 samo(já to ale vždy stejně těsně před vypuštěním Tčka přeměřuju).



Naposledy upravil Sarroth dne 05. 11. 2010, 19:07, celkově upraveno 1 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Ked používaš palubný počítač-zadavaš doňho údaje manuálne -ako si spomínal:

Typ lode-           najdeš v katalogu plavidiel ktory sa ti otvori po kliknutí
Kurz lode-          ten ti povie prvý dôstojník-objavi sa udaj automaticky
Vzdialenosť lode- tu si zmeriaš buď na mape alebo tym pristrojom
                         čo máš v periskope-podrobný návod je tu na fóre
Rýchlosť lode-     objavi sa ti ked na ciel zajdeš myšou na minimape-vpravo dole
                         medzi informaciami o cieli-je tam aj kurz
AOB-                 uhol pod ktorým narazí torpédo na ciel-velmi dôležitý údaj
                         tento uhol si zmeriaš na minimape, alebo ho zadaš odhadom,
                         zadava sa ako posledný na takom kompase a je dôležity hlavne
                         spravny smer odkial torpedo prichadza-ciel je ta lodička uprostred
                         kompasu.

-treba brať do úvahy to, že udaje musia byť aktuálne v momente vypalenia torpeda-
 preto sa všetko rysuje na mapu vzhladom k bodu, kde sa bude nachadzať ciel v momente
 vypalenia torpeda

-PO ZADANÍ VšETKÝCH ÚDAJOV ZAMIERIŠ PERISKOP NA STRED LODE A VYPÁLIŠ TORPÉDO

-preto si to treba nacvičiť na neakom obchodnom samotárovi, ktorý pláva okolo nás pod uhlom
 cca 90stupňou pri vzdialenosti 3000-7000 m-pretože na večšiu vzdialenosť sa paliť nedá
 a pri menšej vzdialenosti sa udaje ciela menia velmi rýchlo

-pri  menších vzdialenostiach jednoducho nie je čas merať a zadávať všetky údaje, ktoré
 sa aj tak rýchlo menia do palubného počítača, preto sa počítač vypína a používa sa poloautomatika-
 čiže tie čísla na minimape...čo vlastne nahrádza odhad skúseného ponorkového podmorského vlka Very Happy


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
3000-7000 m? Shocked nemá tam bejt o nulu míň, páč 7 km by ti některý torpéda ani neuplavaly a navíc bys na takovou vzdálenost měl sakra štěstí, kdybys něco trefil...
btw. já střílim max. na dva kilometry(normálně ale na 1000-1500 m)


_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
s palubní počítačem nemám dopré zkušenosti max 2km víc nejdu


_________________
Zamiřit vystřelit a pak jen sledovat divadlo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Oprava . Wink
2000-6000m
Na vzdialenosť 5000m+- palim celkom bežne, s použitím počítača-je celkom presný,
a vačšinou aj trafim Twisted Evil
len si treba dať pozor čo doňho zadavate Laughing


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
předem dik za info všem.
už jsem konečně zjistil kde mám problém,totiž v SH5 žlutá čára(torpédo solution line) se totiž počítá pro okamžik kdy cíl a ponorka stojí!!!! na rozdíl SH3 kdy tato čara je dynamicky počítána proto v SH3 není problém s AOB.Použivám mod DarkWrath 4.9.0 s budíkama jako v SH3 a zde se sice ručička AOB točí ale jaksi naprázdno,navíc tento mod umoznuje locknout cíl jako v SH3(klávesa X),default SH5 to neumí(zde není vůbec X nadefinována) a to mě mátlo.Takže zaměřuji odhadem,pocitem  a sem tam neco trefím

našel jsem alespon pro mě luxusní manual pro zaměření torpéd,tohle mi konečne pomohlo

http://www.filefront.com/17358841/To...DC-v3-1-1.avi/



Naposledy upravil Torr dne 10. 11. 2010, 14:23, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 3 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.