Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 16 z 26
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 24, 25, 26  Další
Vaše hlídky
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Identifikace letounu 
Zdravím po "dlouhé době", pánové...   Rolling Eyes

Tak jsem se chtěl vytáhnout a on mě raccoon předběhl - nicméně potvrzuju - jde opravdu o Avro Anson - pro Bobo Wolfa - zřejmě na tebe zaútočil opravdu nějaký aktivní "student"  - stejně jako raccoon jsem nikdy nečetl, že by se jinak používaly k bojovým akcím...


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Zdar kocoure, nezaútočil bo jsem se potopil včas, ale zavolala si ho eskorta konvoje, co mě nemohla najít Very Happy


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Pomsta za padlé kamarády 
Zdravím, pánové !

Nedá mi to, abych se nepochlubil svojí zatím nejúspěšnější misí - pokusím se vložit i nějaký ten obrázek, dělám to poprvé, tak mě nekamenujte, neprotahujte pod kýlem apod, pokud něco zvrtám...  Laughing


Vyplouváme 19. března 1940 z Wilhelmshavenu, 7. mise, ponorka typ VII B, morálka vysoká, nálada skvělá, posádka v plném zdraví, na cestě na moře nás míjí o něco větší kamarád...



21.-22. březen 1940 - prostor jižně od Shetland - křižujeme sem a tam na cestě do operačního prostoru - AM 32 - máme štěstí, potkáváme celkem 7 osamocených lodí nepřítele - jsou sami,
jsou neozbrojení, příležitost pro palubní 88ku a její obsluhu... Potápíme 2x C2, 2x SM, 1x CM, 1x Tug Boat a 1x Trawler - bohužel právě při střelbě na Trawler na nás zaútočí 4 Swordfishe - platíme krutou cenu -
- botsman Max Wittemberg - kulometčík a botsman Jorg Richter z obsluhy 88ky jsou mrtví, ponorka poškozená... Posádka zuří a je rozhodnuta své kamarády pomstít - po krátkém dohadovaní je rozhodnuto - kurz Scapa Flow !!!

25. březen 1940, 00:40, AN 16 - pomalu vplouváme do zátoky Scapa - v periskopu se objevuje stín který se brzo zhmotní ve stojící pomocný křížník - okamžitě pálíme torpédo !!!


Hurá ! 13850 BRT jde na dno !!!

Několik neidentifikovaných "hlídacích psů" kroužících v hloubi zátoky nereaguje - no rozhodně nám to nevadí a pokračujeme dál...

02:25 - v periskopu je další stín - brzy už víme o co jde - sen každého kapitána ponorky - nehybně stojící flotilová letadlovka - Illustrious !!! Zaujímáme postavení necelých 800 m od cíle a pálíme v rychlém sledu dvě torpéda před a pod palubní ostrov...


Royal Navy právě zchudla o 23000 BRT...

Jestli byl klid, právě skončil - "hlídací psi" se splašili a všechno co je v zátoce se řítí naším směrem... Na nic nečekáme a pohotovostní vpřed se vrací k potopenému pomocnému křižníku, snad se za ním stačíme schovat... Máme štěstí - stihli jsme to, navíc jde po nás jen jeden DD a jedna korveta, zbytek krouží kolem převrácené Illustrious a shazují hlubinné bomby do prázdna...


Motory stop, vysunout periskop...


Takhle blízko snad Angláni shazovat bomby nebudou - přijedou si hrdinové pro naše doutníky?

02:50 - stíhající se DD se ocitl ve špatném úhlu - naštěstí pro sebe - naše torpédo mu utrhlo kus zádě - pohled do periskopu stojí za to...  Laughing


Jo jo, není nad torpédoborec v útočném postavení...

02:53 - korveta držící stejný kurz s nyní už zničeným torpédoborcem mírně mění kurz a zpomaluje - ideální příležitost kterou si nenecháváme ujít - torpédo jí trhá vejpůl... Ostatní Tomíci pořád krouží jak pominutí kolem vraku letadlové lodě - nabíráme kurz pryč ze zátoky - směr západ - naplno vpřed !!!

25. březen 1940, 19:25, AN 13 - konečně v bezpečí na volném moři, vzduch je skoro vydýchaný, baterie pod 25%, jdeme na hladinu...
                         19:28 - skoro okamžitě po vynoření hlídka zpozorovala osamocený CM - rychlé přiblížení, pár ran z 88 ky a nabíráme kurz domů...

26. březen - 2. duben 1940 - křižujeme znovu v prostoru jižně od Shetland - za těch několik dní zbylými torpédy a dělostřelbou potápíme další 3x CM, 2x SM, 2x Fishing Boat, 1x Tug Boat... Zbývá nám poslední torpédo na zádi - odesíláme hlášení a nabíráme kurz na Wilhelshaven...

3. dubna 1940, 01:39, AN 42 - cestu nám kříží C3 - skvělé zakončení mise - plnou rychlostí se dostáváme před cíl a pálíme poslední doutník - C3 je zasažena kousek před nástavby, ke dnu se jí nechce, tak jí dorážíme dvaceti výstřely z 88ky a pak už jen rychle domů...


Tak tahle C3 už do Anglie nedopluje...

5. duben 1940, 08:57 - vplouváme do přístavu Wilhelmshaven...


Konečně doma ...

tohle jsme po sobě nechali - chtěl bych vidět výraz Prvního lorda Admirality - Sira Dudleyho Pounda... Laughing  Laughing  Laughing



Celková bilance mise:

potopeno 38474 BRT obchodní tonáže
potopeno 38988 BRT válečné tonáže
POTOPENO CELKEM : 77462 BRT

počet mrtvých - 2
počet zraněných - 0
integrita trupu při návratu na základnu - 29%
obtížnost - 57 %

A pro případné nevěřící Tomáše kopie palubního deníku...









Naposledy upravil von Kočičák dne 30. 11. 2009, 00:57, celkově upraveno 1 krát.

_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Opět netypicky...

Srpen 1943, Severní Ledový oceán...

Ponorka K 21 vyráží na rutinní bojovu plavbu k pobřežní Norska. Cestu jí však zkříží nečekaná kořist...


První známkou je letadlo, které posádka spatří příliš daleko od pobřežní základny, navíc jde o typ určený pro start z katapultu.


Naštěsí se ponořujeme dřív, než nás spatří. Sonar ale hlásí několik kontaktů, které se z jihu rychle přibližují.
A tady jsou. Fašistická flotila na výpadu proti našim konvojům, dovážejícím tolik potřebný materiál k porážce zla. Mimo bitevní lodě Tirpitz je tu křižník třídy Hipper a lehký křižník třídy K.


Zůstáváme pod hladinou a snžíme se zaujmout vhodnou pozici. Máme štěstí, svaz pluje přímo k nám. Je tu však i eskorta, zahrnující 5 torpédoborců a 2 torpédovky.
Rychlost je změřena na 22 uzlů, ostatní údaje také vloženy do počítače. Fašistický kolos nyní zabírá celý periskop a je v příhodném úhlu. Torpéda pal!


Plná salva zasáhla cíl a ten postupně zpomalil a zastavil. V náklonu zhruba patnácti stupňů zůstal ležet na hladině, jakoby čekal na poslední, smrtící úder.



Ten nám ale chtěla zasadit i eskorta. Začala shazovat hlubinné nálože, naštěstí ale daleko od nás. Ještě jsme ale neřekli poslední slovo, pořád ještě máme nabity zadní torpédomety. K našemu štěstí navíc zadní křižník třídy K zastavil, zřejmě proto, že se snažil vyhnout srážce s vlajkovou lodí. V této pozici jsme na něj poslali 2 torpéda, a než se fašisté vzpamatovali, jedno z torpéd jejich křiřníku téměř utrhlo příď.


Zadní loď svazu, křižník Köln, se málem srazil s Tirpitzem a byl nucen zastavit. Nabídla se nám skvělá příležitost, tak jsme poslali 2 torpéda na stojící křžiník. Než stačil nabrat rychlost, jedno torpédo mu div neutrhlo příď. Krátce nato klesl na dno.


Eskorta ničeho nedosáhla a nám byl dopřán klid, tolik potřebný k doražení Tirpitze. Tomu stačila pohá 2 další torpéda, jeho vrak se převrátil a zmizel pod vodou. Hitlerovu pýchu poslala ke dnu jediná ponorka slavného Rudého Námořnictva.


Bez větších problémů se od místa boje vzdalujeme a pokračujeme na jihozápad, k oblasti poblíž norského pobřeží.
Krátce po odpoutání byl na obzoru spatřen kouř, který patřil strážnímu člunu. Naštěstí byl vyzbrojen jen protiletadlovým kulometem, takže jsme ho mohli rozstřílet dvojící našich děl bez rizika vážného poškození.

Cestou jsme napadeni dvojicí bombardérů a lehce poškozeni, ponorka je ale naštěstí schopná pokračovat v plavbě.

Pár dní nato se z noční tmy náhle vynoří šedá nástavba válečného plavidla. Míří přímo na nás a přestože nestřílí, je jasné, že K 21 byla spatřena a posádce půjde o život.


Celkem jsme napočítali okolo čtyřiceti hlubinných min, když nepřátelská minolovka začala najíždět naprázdo. Němcům zřejmě došly hlubinné nálože.
Teď byla řada na nás. Ponorka vystoupala na periskopovou hloubku a v momentě, kdy se Němec obracel, jsme vypálili salvu dvou torpéd, nastavených na magnetický roznět. Jedno zasáhlo a fašistu smetlo z hladiny.


Již čtvrtá loď během jediné patroly se připsala k našim výsledkům. A nebyl konec.
Poslední naší obětí se stala dělostřelecká bárka, která plula poblíž norského pobřeží. Vzhledem k její výzbroji ji nebylo možno napadnout z hladiny, proto bylo opět odpáleno magnetické torpédo, které překvapivě odolné plavidlo jen zastavilo a naklonilo. Zbytek byl na našich dělostřelcích, protože ochromená loď neměla možnost se bránit útoku zezadu. Po několika ranách explodovala uskladněná munice a loď zmizela pod vodou.


Nás pak čekal návrat do Murmanska. Na cestě do přístavu říční deltou jsme se konečně setkali s vlastními, konkrétně s torpédoborcem třídy 7 a torpédovkou Uragan.


Krátce nato ponorka zakotvila v Murmanském přístavu. Vlast opět mohla uvítat své hrdiny, tentokrát navíc ověnčené jedinečným úspěchem.


Výsledek: 1 Bitevní loď o 50 950 t
                1 křižník o 7 500 t
                1 minolovka o 870 t
                2 pomocná válečná plavidla, dohormady zhruba o 700 t

... A máte to, fašisti ze sekce SH3 Laughing  Laughing


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Re: Opět netypicky... 
No tohle... Sradáááá.... Vrašdááááá.... Winterhilfeeeeeee....  Laughing

A tochle ma pyt zweimall ctichodná Kapitan zur See ??? Nikty!!! To pyt chotova katastrofa, dyš
nemecka kapitan desertofala k bolschewisticka kriegsmarine...!!!  Laughing  Laughing

Vsbudit sa usvit, doprofotit k zdi a zastšelit... Twisted Evil  Laughing


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
zastřelit?  nene protáhnout pod kýlem Twisted Evil btw. Gunthere, pěknej úlovek Very Happy ale třeba totok: http://cs.wikipedia.org/wiki/HMS_Royal_Sovereign_(05) by bylo lepčejší Smile
EDIT: nějak blbne odkaz, musí tam být i to "(05)"



Naposledy upravil Wilhelm von Tiesenhausen dne 11. 12. 2009, 19:43, celkově upraveno 2 krát.

_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Musim říct, že kdybych na takovejhle svaz narazil a následně zničil v normálním gwx, tak jsem v sedmém nebi.Very Happy
Ale to se mě bohužel nikdy nestane Crying or Very sad


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Svaz v prulivu 
Hraju Warship mod za bitevník Scharnhorst. Říkám si, že si zkrátím cestu skrz průliv La Manche. V tom koukám, že okolo mě dopadají granáty.
Podívám se do dáli a všude na obzoru blikají světýlka, jak nepřítel pálí z děl. Shocked  Když připluju blíž uvidím torpédový člun a za ním dva trawlery. Po chvíli se z mlhy vynoří i 7 Dédéček. Pálím ze všech děl a doufám, že už se v mlze nic neskrývá. Potom si všimnu dalších záblezků. Jsou to dva lehké křižníky Fiji a Dido. Pluly kolmo na mě. "Položili mi příčku na T" Takže pálily plou boční salvou. Shocked  Nakonec jsem to přežil, ale bylo to o fous.  Cool Rychle jsem se vracel do domovského přístavu. Nakonec to nedopadlo tak špatně měl jsem sice zničený celý můstek a palubu a přišel jsem o důstojníka, ale žádný kritický zásah jsem neutrpěl.
Výsledek mise činí necelých 27 000 t nepřátelského výtlaku.Twisted Evil




Naposledy upravil pombocz dne 12. 12. 2009, 22:19, celkově upraveno 2 krát.

_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Přelom roku 1942-43 pluju k US vodám a narážím na veliký kořisti..vysekám torpéda zajedu k dojný krávě a zpět..CC55-58 - Large troop,BB93,99,39 - letadlovky Bogue a dost častý výskyt!!poslední misi při návratu jedna Bogue a jeden Clemson pak jsem dlouhý tři hodiny utíkal,pár osamělých lodiček dělem a u Británie konvoj, než zahnaly mě jak psa stihl jsem Medium tanker,Large merchant,Large troop a Medium cargo..tanker šel hned stejně tak Troop a zbytek po nějaký době..při návratu domů jsem odolal vypálit poslední tři torpeda na skupinku 4DD a na oplátku mi darovaly Ceramic-type..štastně jsem dorazil domů s něco málo přes 70 000BRT zatím nejvíc co jsem zmákl..zlatý časy Twisted Evil..


_________________
Člověk balamucen nadějemi tancuje do náruče smrti - Schopenhauer Arthur
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Včera jsem si pustil singla, bylo to moje sice druhá patrola, ale začátek jsem si nastavil na 1940, nechtělo se mi začínat v kielu (na novém PC to začnu hrát poctivně od začátku) ... celá patrola byla divná.. Největší podíl na tom měla pomaloučku odcházející (nebo jen přhřívající se) grafika.. Pluju si takhle Keltským mořem a najednou mi posádka zahlásí krevetu, nic neobvyklého.. ponořím se a jedu vesele dál, po chvilce vystrčím periskop a....moře je z části červené.. no málem jsem nadskočil na židli co se to děje. Kouknul jsem se externí kamerou, a von to byl duch mé ponorky,



Jak si můžete všimnout, je vzhůru nohama, se všemi detaily, textury, ďůry, no prostě všecko.. Pak jsem se koukl na mojí ponorku a co nevidím



To je nejnovější tajná německá zbraň- pletené dělo a věž.. Hansi, tohle bys taky mohl zařadit do specialit HEFC
S takovýma botama už mám zkušenosti především z ligy, takže stačilo skočit do win a zpátky a bylo to OK..
Pak jsem potkal nějakou bárku co měla 2 000 BRT tak jsem se rozhodl, že ji rozstřílím dělem  Twisted Evil  Tady se mi stala už poněkud známější věc, a to, že obsluha testovala nové "Harryho" neviditelné obleky



A na závěr pár pěkných momentek


Add první shot: Tady se taky jeden maník od děla oblékl do hábitu, tentokrát celý, i s hlavou, takže ho nenajdete  Laughing  má být v levo

Vlastně až teď bude konec... Přišla mi zpráva, že hlídka našla konvoj plující na WSW, akorát do mího kurzu.. Po cca dvou hodinách nahánění a hledání jsem ten kličkující svaz našel a zautočil.. Čekal jsem velký konvoj (v názvu to tak bylo), ale nic ohromného to nebylo, hold v lize se konvoje dělají mnohem větší... Cargo v plamenech, lodě hledaly všude možně a najednou jsem sletěl do win (a že ten pád bolel) a naskočila tabulka



 Mad  Twisted Evil  Mad  Crying or Very sad


_________________
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jediný pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil. - Albert Einstein




Viele Torpeden, ein Schiff.
Hans Eckelhaft!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Tak že bych nebyl sám komu odchází grafika? Laughing


_________________


Rychle a stylově.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
lidi, nepřeháníte to už trošku s těma módama? přeceje nový textury jsou fajn, ale tohle už je silná káva Laughing


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Surprised jejda pletený dělo ještě nemám, ale uháčkuju si dvojitý Laughing


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Hezký Surprised !!ponorka z Lega na ní dělo z vlny pletený od Johanovo babičky ,nevyditelná posádka Laughing..co to bude dál??lodě z papíru,oceán bez vody HA


_________________
Člověk balamucen nadějemi tancuje do náruče smrti - Schopenhauer Arthur
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Včera jsem zapl zase singla, začřal honit konvoj, a zjistil jsem, že mám otapetovanou celou centrálu, černo-červenými prožky, někdy až do oranžova  Surprised  fotil jsem to jak divý, ale nic z toho není, jen černý obrázek  Mad  Mad  Crying or Very sad  obrázky z předchozího postu jsem fotil přes Xnview, ale teď jen přes ctrl+ f11, protože kdybych skočil do win zapnout ten prográmek, textury by se vrátily do normálu... Crying or Very sad


_________________
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jediný pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil. - Albert Einstein




Viele Torpeden, ein Schiff.
Hans Eckelhaft!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 16 z 26
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 24, 25, 26  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.