Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Poznámka k chování torpéd v obou SH
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Poznámka k chování torpéd v obou SH 
Dobrý den. Ještě bych rád přišel na jeden zádrhel: Stíhám rychlou loď za kterou se tak tak držím, mám ji asi na 3 000 metrů, vypálím do kormy "zpomalovací"  torpédo na maximální rychlost, ale ani jedno (postupně v mnoha případech zkoušeno až 6) nedoletí, a to přesto že jeho faktický dosah při max. rychlosti by měl být okolo 5000 metrů. Rychlostí by ho dostihnout mělo taky, a jakmile se přece ocitne ve vodě, pluje svou rychlostí nezávisle na čemkoliv. Vzdálenost cíle se přece nemění, takže dráha kterou torpédo ujede než zasáhne cíl nemůže překročit 5000 metrů, při rychlosti cíle asi 17 uzlů a rychlosti torpéda 44 uzlů to není možné.

Je to bug ve hře nebo jde o fyzikální jev o kterém nevím? Díky!


_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Dobrý den, nevím jak bych vám to vysvětlil, tak jsem vám to nakreslil (doufám že to pochopíte  Confused )



_________________
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jediný pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil. - Albert Einstein




Viele Torpeden, ein Schiff.
Hans Eckelhaft!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Nákres je to pěknej, ale Milan měl, aspoň podle toho jak situaci popisuje, problém, když loď plula po stejné ose jako on a pomalu se mu díky vyšší rychlosti vzdalovala.


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Jo aha to jsem ale mula Very Happy no tak pro to vysvětlení nemám Embarassed Very Happy


_________________
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jediný pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil. - Albert Einstein




Viele Torpeden, ein Schiff.
Hans Eckelhaft!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
kdyz si vezmes kalkulacku a spocitas to matematicky, tak je to tiptop
pokud ma torpedo dosah 5000m pri rychlosti 44uzlu a cíl je ve tve ose pred tebou 3000m s rychlosti 17 uzlu

cili k tem 5000m zbyva 2000m, ktere pri dane rychlosti urazi za cca 220s
torpedu tech 5000m urazi za cca 218s
takze pokud je cil o par desitek metru dal nebo neplujes za ni, tak smolik


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Poznámka k chování torpéd v obou SH 
Je to opravdu tak, takže moula zbyl na mne. Holt je nutné nastavit torpédo na větší dosah při menší rychlosti a doufat že cíl si ničeho nevšimne a nezačne manévrovat. Dík všem!


_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.